Image

Licealiści z ogólniaka znów na podium

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Projekt Wielkopolskiej Superligi Liceów to przedsięwzięcie edukacyjne Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Jego głównym celem było wsparcie uzdolnionej młodzieży z wiodących wielkopolskich liceów. Organizatorom zależało na tym, by z jednej strony startujący uczniowie wyraźnie poszerzyli swoją wiedzę o materiał wykraczający poza poziom liceum. A z drugiej strony chodziło o umożliwienie konfrontacji zdobytej wiedzy w rywalizacji z rówieśnikami – wyjaśnia Krzysztof Grzesiak z LO w Śremie.

W zawodach udział wzięły 24 licea z województwa wielkopolskiego, w tym m.in. z Poznania, Piły, Leszna, Kalisza, Gniezna i Śremu. – Zawody odbywały się co miesiąc, w różnych konfiguracjach. Tematy poszczególnych sesji to: starożytność, średniowiecze powszechne, nowożytna Polska, XIX wiek historii powszechnej i najnowsza historia Polski – dodaje K. Grzesiak.

Liceum w Śremie wystawiło znakomity, ośmioosobowy zespół, który po pasjonującym finiszu zajął drugie miejsce. – Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie praca, zdolności i ogromna wiedza całego zespołu. Podczas każdego etapu występowało troje zawodników – prawdziwi specjaliści od swoich epok. Bez któregokolwiek z nich sukces byłby niemożliwy! – podkreśla nauczyciel.

Skład drużyny LO tworzyli: Joanna Kołutkiewicz, Alicja Drzewiecka, Marcelina Frąckowiak, Olga Kaczmarek oraz Franciszek Leonardczyk, Piotr Głaz, Kamil Kuliński i Stanisław Gorzelak.

W tegorocznej, pierwszej edycji Superligi, oprócz historyków rywalizowali także matematycy i angliści.

Oprac. DG