Image

Senioriada 2022. Kusowianie znów na najwyższym stopniu podium

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za nami już ósma odsłona Śremskiej Senioriady. W tym roku imprezę zaplanowano na poniedziałek, 20 czerwca. I mimo że pogoda była tego dnia kapryśna, zawody odbyły się zgodnie z harmonogramem. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godzinie 15.00. Powitano gości, a wśród nich znaleźli się m.in. patroni imprezy – starosta Zenon Jahns oraz burmistrz Adam Lewandowski, a także Maria Świdurska, kierownik OPS oraz Roman Szydłowski, właściciel Gajówki, która tradycyjnie gości uczestników Senioriady. Odczytano także list przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego. Następnie przedstawicielka zwycięskiej drużyny sprzed roku, a przypomnijmy byli nimi dolscy „Kusowianie”, zapaliła znicz olimpijski.

Fot. D. Górna

Do zawodów zgłosiło się siedem drużyn z powiatu śremskiego:

  1. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Śrem
  2. Uniwersytet Entuzjastów Świata – Książ Wlkp.
  3. Klub Senior+ w Śremie
  4. Klub Emerytów i Rencistów przy Międzyzakładowym Związku Zawodowym Hutników Odlewni Żeliwa w Śremie
  5. „Kusowianie” Dolsk
  6. Klub Seniora „Jedynkowy” działający przy TPP im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie
  7. Klub Seniora „Nadzieja” działający przy TPP im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie.
Fot. D. Górna

Organizatorzy, czyli Klub Relax oraz Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie, przygotowali osiem konkurencji. Zmagania rozpoczęły się od sztafety nordic walking. Następnie poszczególne drużyny mierzyły się z grą w boule, rzutem do kosza, strzelaniem z wiatrówki, kręglami, slalomem hokejowym, rzutem do tarczy i przestawianiem litery A. Wspomniana ostatnia z konkurencji była sporym zaskoczeniem dla uczestników, ale po małym szkoleniu, poradzili sobie śpiewająco.

A która drużyna okazała się najlepsza?

Nie było niespodzianki. „Kusowianie” nie mają sobie równych i kolejny rok z rzędu zdobyli złoto. Srebrny medal wywalczyli członkowie Klubu Senior+. Trzecie miejsce na podium zajęli seniorzy z ksiąskiego „Uniwersytetu Entuzjastów Świata”.

fot. Klub Relax

Dopełnieniem imprezy był występ muzyczny w wykonaniu Kingi Fiebich oraz wręczenie dyplomów, medali i statuetek dla najlepszych drużyn. Puchar trafił oczywiście do rąk niepokonanych seniorów z UKS „Kusowianie”. Impreza zakończyła się biesiadą.