|

Czempiń z rządową promesą. Na co pójdzie blisko 9 mln zł?

Politycy PiS w objazdówce


VW_Berdychowski_400_150(1)

Politycy frakcji rządzącej robią po kraju objazdówkę, podczas której samorządowcom wręczają plastikowe, symboliczne czeki na realizację zadań z rządowego programu Polski Ład. Widzieliśmy to nie raz i dwa w Śremie, kiedy poseł z naszego regionu, Zbigniew Dolata, wręczał samorządowcom powiatu śremskiego symboliczne czeki. Teraz inni politycy PiS wybrani z okręgu wyborczego, pod który podlega Czempiń, wręczali takie same „czeki” miejscowym samorządowcom. Pośród nich był również Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.

Spotkanie polityków Dziedziczaka i Mosińskiego z włodarzami z terenu powiatu kościańskiego odbyło się w miniony poniedziałek 13 czerwca.– Polski Ład to wspólny program rządu i samorządów. To Państwo jesteście tymi, którzy wnioski w ramach programu składają. To przykład realnej współpracy. Te programy, które są realizowane w ostatnim czasie, to programy związane z sytuacją, która ma miejsce na całym świecie. Pandemia spowodowała światowy kryzys. Dzięki skutecznym działaniom rządu jest u nas lepiej, niż w innych krajach. Drugie wydarzenie to wojna na Ukrainie oddziałująca bardzo szeroko. My za wszelką cenę staraliśmy się temu przeciwdziałać. Kluczem do zapobiegania spowolnienia gospodarki jest wpompowanie ogromnych funduszy. Stąd szereg funduszy – mówił Jan Dziedziczak.

Blisko 9 mln dla Czempinia

Tam przyznano czeki na inwestycje w powiecie kościańskim na łączną kwotę ponad 63 mln zł. Blisko 15 procent z tej kwoty ma trafić do gminy Czempiń, która w ramach Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu ma otrzymać 8,9 mln zł.

Cieszę się z pozyskanych środków w sposób szczególny, ponieważ wiem jak ważna dla mieszkańców jest infrastruktura drogową, a jednocześnie jak trudno jest pozyskać dotację właśnie na ten obszar. A dotacja z tego programu pokrywa nawet 95% kosztów inwestycji!” – Konrad Malicki w mediach społecznościowych chwal i docenia rządowe wsparcie na inwestycje.

Malicki - promesa Polski Ład
fot. Konrad Malicki, burmistrz Czempinia

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!