Image

Początek wakacji z Muzeum Śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek, 24 czerwca oficjalnie rozpoczyna się sezon wakacyjny. O propozycjach przygotowanych przez instytucje kultury na czas wakacji już wspominaliśmy kilkukrotnie. Dziś skupimy się na szczegółach.

Sezon wakacyjny rozpocznie Muzeum Śremskie, które na 24 czerwca przygotowało aż trzy wydarzenia wieczorne. O godzinie 19.00 zaplanowano wernisaż wystawy „Świat dziecka – blaski i cienie”, podczas którego zostaną zaprezentowane prace 26 artystów, członków Związku Artystów Plastyków. Autorzy odwołują się do różnych stylów, posługują się różnymi technikami i używają rozmaitych środków wyrazu a wspólnym mianownikiem ich prac jest dziecko.

W ich pracach odnajdziemy szczęście, miłość, radość, odrzucenie, nietolerancję, ból czy krzywdę. Wystawa będzie dostępna do 7 sierpnia.

Tuż po wernisażu coś dla siebie odnajdą miłośnicy mocnych brzmień, bowiem właśnie w piątkowy wieczór ruszy czwarta edycja „Muzy w Muzeum”. 24 czerwca w amfiteatrze zagrają TUGA oraz Robert Wojciechowski Band .

TUGA to poznański zespół, który porusza się w gatunkach rockowo-alternatywnych. Muzykę, którą gra cechuje chwytliwa melodyjność i nieoczywisty aranż. Polskie teksty pozwalają podkreślić pewien niepokój i słowiański, niewytłumaczalny smutek, do czego nawiązuje nazwa. Wyraziste, gitarowe brzmienia dopełnione są instrumentami dętymi, a wszystko w całości trzyma nietuzinkowa sekcja rytmiczna. Wypadkowa inspiracji i osobowości owocuje solidnym „męskim” graniem.

Następnie na scenie wystąpi Robert Wojciechowski – poznański zawodowy muzyk, gitarzysta i wokalista. Był on uczestnikiem the Voice of Poland 11 w drużynie Urszuli Dudziak. Muzyk ma na swoim koncie album Feel That You Live, wydany w 2017 roku oraz single „O nas” i „Ludzie”. W 2013 roku, wraz z chórem Gospel Joy, został półfinalistą programu „Mam Talent” TVN. Wielokrotnie grał na festiwalach bluesowych w Polsce i za granicą. Wraz ze znakomitymi muzykami przedstawi materiał autorski wzorowany na największych gwiazdach takich jak The Beatels, John Mayer, Elvis Presley czy Eric Clapton.

Zwieńczeniem kulturalnego wieczoru w muzeum będzie kolejny wernisaż. Tym razem poznamy „Świat z lotu ptaka” autorstwa Szymona Domagały, który spełnia swoje marzenia – lata na paralotni i fotografuje świat z góry. Wystawa w ogrodzie będzie dostępna przez cały rok.

Na wszystkie wspomniane wydarzenia wstęp jest bezpłatny!