|

Mieszkańcy domagają się progu zwalniającego. Proszą o pomoc radnego PiS

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Progi zwalniające to klasyczne urządzenia na drogach wewnątrzosiedlowych, wymuszające na nieostrożnych kierowcach, zredukowanie prędkości pojazdów do warunków lokalnych. Ich stosowanie ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Do grona tych pierwszych należą przede wszystkim piesi, którzy w obawie o zdrowie i życie swoje oraz swoich dzieci domagają się takiego sposobu na redukcję prędkości pojazdów, skoro sami kierowcy nie są w stanie tego zrobić.

Z takim pomysłem wyszła grupa mieszkańców bloków przy ul. Nowa Strzelnica. Zwrócili się oni do radnego Roberta Piątka, a ten z kolei wystosował interpelację do burmistrza Lewandowskiego, czy jest taka możliwość, aby na wysokości bloków nr 1 i 3 zamontować prób zwalniający. Do czasu publikacji materiału nie wpłynęła odpowiedź na interpelacje radnego.Progi zwalniające mają swoich przeciwników. To głównie kierowcy aut, którzy uskarżają się, że taki rodzaj spowalniacza negatywnie wpływa na sam samochód. Zwiększają poziom hałasu oraz emisję spalin i innych szkodliwych związków uwalniających się podczas hamowania.

Dodatkowo często w późniejszym czasie okazuje się, że te same osoby, które wnioskowały o próg zwalniający, nie do końca przemyślały swoją decyzję i chcą się z niej wycofać.