Jak dbać o twarz?

1. Pielęgnacja cery za pomocą olejków naturalnych

2. Pielęgnacja twarzy — jak dobrać olejek dla siebie?Olej kokosowy, makadamia, jojoba, arganowy i migdałowy są popularnym składnikiem kosmetyków. Można używać ich do każdego rodzaju cery. Olejki pochodzenia naturalnego wywołują mniej reakcji alergicznych niż inne składniki kremów lub maseczek. Jak dbać o skórę twarzy z pomocą olejków?

Pielęgnacja cery za pomocą olejków naturalnych


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pielęgnacja cery z pomocą olejków przede wszystkim chroni przed utratą wody i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu olejki są odpowiednie do cery dojrzałej i suchej, które wymagają szczególnej ochrony, by spowolnić procesy starzenia. Olejki mogą również zwiększać penetrację składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy. Zatrzymują wodę w skórze i odbudowują jej płaszcz lipidowy, dlatego kwas wnika głębiej i umożliwia skuteczną regenerację skóry.

Codzienna pielęgnacja twarzy z olejkami sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna. Olejek dobrze toleruje również delikatna skóra szyi. Olejek wzmacnia efekt, który daje krem nawilżający i przeciwzmarszczkowy. Stosowanie go do pielęgnacji twarzy ogranicza widoczność zmarszczek, suchych skórek i reakcji alergicznych, które dotykają cerę wrażliwą. Dodatkowo olejki do twarzy pomagają dbać o kondycję skóry, naruszonej na skutek silnych peelingów chemicznych lub innych zabiegów w gabinecie kosmetycznym.

Pielęgnacja twarzy — jak dobrać olejek dla siebie?

Olejek powinno się dobierać podobnie, jak wybiera się żel do mycia twarzy, płyn micelarny lub peeling, który delikatnie oczyszcza skórę i wspiera w regularnym złuszczaniu martwego naskórka. Zbyt ciężki olejek może blokować pory skóry i zwiększać liczbę zaskórników, zamiast wspierać regenerację skóry tłustej. Z tego powodu ważne jest przyjrzenie się właściwościom konkretnego olejku, by uniknąć pogorszenia stanu cery.

Olejki do twarzy powinny uwzględniać szczególne potrzeby cery suchej, wrażliwej, trądzikowej, dojrzałej lub tłustej. W przeciwnym razie nie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Olejki warto wybierać dla siebie z pomocą specjalisty, który wskaże, jakie korzyści da zastosowanie wybranego kosmetyku. Jego porady umożliwią zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji do każdego typu cery.