Image

Z podium na komendę… po nagrody

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

14 czerwca w siedzibie KPP Śrem oficjalnie ich powitano i podziękowano za reprezentowanie powiatu na wojewódzkim szczeblu rozgrywek. Tam w obecności kierownictwa komendy oraz przy współudziale przedstawicieli starostwa powiatowego, współorganizatora powiatowego szczebla turnieju, oficjalnie podziękowano uczestnikom za udział w rywalizacji i pogratulowano wyniku.

Mateusz Frankiewicz, Łukasz Płocieniak oraz Robert Mężyński, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, potwierdzili wysoki poziom i zajęli 3. miejsce w województwie wielkopolskim w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.

Rywalizacja w Mochach


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ich wysiłek i trud został doceniony 27 maja w Mochach w powiecie wolsztyńskim, gdzie reprezentowali powiat śremski w tychże zmaganiach. Reprezentanci powiatu i uczniowie ZSR Grzybno musieli zmagać się z 17 innymi drużynami, więc wynik 3. miejsca cieszy. – Zawodnicy musieli wykazać się ponadprzeciętną wiedzą z przepisów ruchu drogowego, zasad obsługi pojazdów oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków i sprawnościowej jazdy samochodem. Głównymi organizatorami Turnieju byli: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, WORD Leszno, Polski Związek Motorowy, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Przemęt, OSP Mochy. Za gościnność i sprawne przeprowadzenie turnieju bardzo dziękujemy. Naszym medalistom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie – wynik swoich podopiecznych komentował na gorąco Bogdan Ambroży, opiekun drużyny.

Motocykla nie było, a szkoda…

Opiekun grupy, który czuwał także nad ich przygotowaniem do rywalizacji na każdym ze szczebli, żałował jedynie, że sztandarowa konkurencja, w której uczniowie czuli się najlepiej, się nie odbyła. – Jazda na motocyklu się nie odbyła – mówił podczas spotkania w komendzie policji. – Pogoda przeszkodziła. Padał deszcz – tłumaczył. Później już się rozpogodziło, ale organizator nie zdecydował się rozegrać tej dyscypliny.

Kto wie, skoro ZSR Grzybno tak mocne czuło się w jeździe motocyklem, to nie gratulowali byśmy im ostatniego miejsca na podium, tylko pierwszego?

Sławomir Jądrzak, komendant KPP Śrem, z wielkim zadowoleniem i dumą mówił o podopiecznych Bogdana Ambrożego jak i o samym turnieju, który po pandemicznej przerwie powrócił do kalendarza wydarzeń profilaktycznych. Miejmy nadzieję, że już na stałe.

Oprócz uczestników rywalizacji oraz opiekuna grupy, gratulacje z rąk kierownictwa komendy i starostwa powiatowego złożone zostały również na ręce Beaty Maciejewskiej, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych. Uczestnikom zwycięskich zmagań najpierw w Śremie, a następnie w Mochach wręczono drobne upominki oraz maskotkę Pyrka.