Dzieci grały o tytuły, panie o puchar

W ubiegłą niedzielę odbyły się I Mistrzostwa Śremu Dzieci w rocznikach 2008-2009. Początkowo zawody zaplanowano na sobotę, ale na przeszkodzie stanęła pogoda, a konkretnie silny wiatr, który uniemożliwiał grę. Następnego dnia udało się już przeprowadzić mistrzostwa. Na korcie przy SP6 rywalizowało 6 dziewczynek i 4 chłopców. Mistrzynią wśród dziewczynek została Amelia Roszak, która na co dzień trenuje w Olimpii Poznań. W finale dość nieoczekiwanie jej rywalką była niezrzeszona Gabriela Jaskulska. Faworytka wygrała jednak 6:3. Trzecie miejsce zajęła Martyna Jankowiak, a czwarte Maja Karolczak. Walczyły także Agata Piasecka i Natalia Stróżyk.

Systemem każdy z każdym grali chłopcy. Triumfował Tomasz Stępa przed Jakubem Taciakiem i Adamem Grześkowiakiem. Na czwartym miejscu rywalizację ukończył Jakub Domagalski.– Rok temu uruchomiliśmy Akademię Tenisa SP6 i ten turniej jest uwieńczeniem pracy, którą wykonaliśmy przez te 12 miesięcy – powiedział Tomasz Wojna, trener Akademii a zarazem członek Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. – Myślę, że było już na co poparzyć, a nasi adepci pokazali, że przez rok można już na tyle się nauczyć grac w tenisa, aby rywalizować w turnieju i to cieszy – dodał.

Z kolei w minioną sobotę ŚTT do rywalizacji zaprosiło panie, a stawką I Turnieju Kobiet był Puchar Śremskiego Towarzystwa. Na kortach w SP6 i Psarskiem rywalizowało siedem pań w różnym przedziale wiekowym. Górę wzięła młodość. W finale spotkały się bowiem 16-letnia Aleksandra Abram i 14-letnia Amelia Roszak. Górę wzięło doświadczenie starszej z tenisistek, która po ciekawym spotkaniu pokonała młodszą koleżankę 6:3.

Co ciekawe najdłuższa wymiana w tym meczu to aż 36 piłek – powiedział Tomasz Wojna. – To zapewne pierwszy, ale nie ostatni turniej dla płci pięknej – dodał.