Image

Dzień Dziecka w Muzeum Śremskim

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od kilku lat Muzeum Śremskie zaprasza najmłodszych do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. W tym roku, obok tradycyjnych zabawek, baloników i słodkości, zagościły także trzy ciekawe wystawy. Pierwsza przedstawia prace niezwykle utalentowanej polskiej ilustratorki – Emilii Dziubak, która jest także autorką i współautorką książek dla dzieci, m.in. dobrze znanej najmłodszym pt. „Rok w lesie”. Emilia Dziubak współpracuje także z wieloma cenionymi twórcami, wśród których znalazł się Przemysław Wechterowicz. Wspólnie stworzyli m.in. książkę „Proszę mnie przytulić”, która pojawiła się także na stoisku z książkami (Księgarnia Przy Rynku). Prace Emilii Dziubak można podziwiać w muzealnym „akwarium”.

Fot. D. Górna

Z kolei w galerii pojawiły się setki dzwonków z kolekcji – Tomasza Wojciechowskiego. Śremianin zbiera je od kilkunastu lat. – Przywożę je z każdej bliskiej i dalszej podróży. Moje hobby wspierają także rodzina i przyjaciele. Wzbogacają moją kolekcję o kolejne ciekawe okazy – wspomniał podczas otwarcia Tomasz Wojciechowski.

Fot. D. Górna

Trzecia z wystaw, najbardziej zaskakująca, prezentuje prace sześcioletniego Franka Karafy. Niezwykle uzdolniony plastycznie chłopiec, na co dzień bardzo nieśmiały, zgodził się zaprezentować swoje obrazy w muzeum.

Fot. D. Górna

– Franka i jego rodziców poznałam podczas jednego z wernisaży w muzeum. Franek zwrócił moją uwagę, ponieważ z dużym skupieniem obserwował rzeźby Józefa Wilkonia. Nie biegał jak inne dzieci, lecz dosłownie chłonął sztukę. Wówczas jego rodzice przyznali, że ich syn od kilku lat maluje na płótnie. Tak zrodził się pomysł, by zaprosić Franka do zaprezentowania prac właśnie z okazji Dnia Dziecka – wyjaśnia Ewa Nowak. Obrazy Franka można podziwiać przy wejściu do sali widowiskowej.

Wystawy będą dostępne dla zwiedzających do początku lipca. Wstęp wolny!