Image
  • Home
  • Aktualności
  • Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Książa Wlkp. Radni byli jednomyślni

Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Książa Wlkp. Radni byli jednomyślni

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tegoroczna sesja absolutoryjna trwała niemal pięć godzin i rozpoczęła się od przedstawienia raportu o stanie gminy Książ Wlkp. Przypomnijmy, że przygotowanie raportu jest podstawą do udzielenia burmistrzowi wotum zaufania. To podstawowy dokument, który w jednym miejscu przedstawia wszystkie najważniejsze aspekty z zakresu działania gminy, a także wiele liczb, statystyk i przykładów, które pozwalają lepiej zrozumieć funkcjonowanie samorządu.

Po debacie nad tym dokumentem radni w głosowaniu jednogłośnie udzielili burmistrzowi wotum zaufania. Następnie radni, po wysłuchaniu opinii komisji rewizyjnej oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, również jednogłośnie udzielili Burmistrzowi absolutorium, za realizację budżetu gminy w 2021 roku.

– Serdecznie państwu dziękuję za pełne zaufanie i tak wspaniałą ocenę mojej pracy. To nie jest tylko moja zasługa. Ja tu jestem tylko koordynatorem. Natomiast duże oklaski należą się pani skarbnik, dzięki której pomocy jesteśmy w stanie realizować zadania, które zostały nam postawione. To jest również zasługa wszystkich pracowników urzędu, jak i samej rady. Bez państwa wsparcia moje działanie byłoby trudne. Bez dobrej współpracy sukcesy same nie przychodzą i jestem w stanie zadeklarować, że wykorzystam swoje długoletnie doświadczenie w pracy w samorządzie, by budżet w 2022 roku również dobrze wykonać – zapewnił Teofil Marciniak.