Image
  • Home
  • Aktualności
  • Można otrzymać zwolnienie od podatku od nieruchomości. Trzeba jednak spełnić pewien warunek

Można otrzymać zwolnienie od podatku od nieruchomości. Trzeba jednak spełnić pewien warunek

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Urzędnicy śremskiego ratusza zaproponowali, by zwolnić od podatku od nieruchomości te budynki lub ich części, w których wykonano remont elewacji. Radni przystali na tę propozycję. Warto jednak zwrócić uwagę, że bonifikata ta dotyczy konkretnych budynków.

– Proponujemy zwolnić od podatku od nieruchomości te budynki lub ich części, które położne są na terenie miasta Śrem przy ulicach: Plac 20 Października, Tadeusza Kościuszki, Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz ul. Poznańskiej od numeru porządkowego 1 do 16 oraz 20 do 24. Zależy nam, by remont wspomnianych budynków współgrał z planowaną rewitalizacją ul. Kościuszki i Wyszyńskiego – tłumaczył burmistrz Adam Lewandowski.

Wspomniane rozwiązanie ma za zadanie zachęcić właścicieli ww. nieruchomości do przyspieszenia decyzji o przeprowadzeniu remontu elewacji budynków znajdujących się w obrębie rynku. – Dzięki remontowi, budynki odzyskają dawny blask, co ma pomóc stworzyć miejsca przyjazne zarówno dla mieszkańców jak i małych przedsiębiorców prowadzących m.in. lokale gastronomiczne, usługowe. Podatnik, by skorzystać z trzyletniego zwolnienia od podatku od nieruchomości wystarczy, że dokonana remontu elewacji od strony frontowej. Musi jednak pamiętać, by dokonać zgłoszenia o zamiarze skorzystania ze zwolnienia od podatku od nieruchomości przed rozpoczęciem prac remontowych i w ciągu 14 dni po ich zakończeniu poinformować o tym organ podatkowy – wyjaśnia burmistrz.

Szacowana kwota zwolnienia od podatku od nieruchomości przy uwzględnieniu warunków wymienionych w projekcie uchwały i założeniu, że wszystkie budynki lub ich części znajdujące się na terenie obejmującym zwolnienie, będą podlegały zwolnieniu, wynosi około 230 000 zł rocznie.