|

Przedszkolne spotkania z ciekawymi ludźmi

Jolanta Matuszewska, autorka książek dla dzieci, zawitała do przedszkola w Wieszczyczynie 17 i 19 maja. Spotkanie okazało się doskonałą okazją, by dowiedzieć się, na czym polega pisanie książek oraz jak przebiega proces wydawniczy.

Pisarka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o przygodach Poli, Amelki i Emilki – bohaterek książki „Przyjaciółki z podwórka”.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki „Przyjaciółki z podwórka i tajemniczy tunel”, chętnie też opowiadały, gdzie chciałyby przenieść się w zaczarowanych saneczkach.

Fot. Przedszkole w Wieszczyczynie

Z kolei kilka dni wcześniej, 12 maja w przedszkolu pojawił się pszczelarz z Rusocina – Mateusz Zyffert. Spotkanie z ciekawym człowiekiem pozwoliło dzieciom zdobyć wiedzę na temat życia pszczół oraz produkcji miodu. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały, jak wygląda praca pszczół, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią i jak spędzają zimę.

Dzieci obejrzały także strój pszczelarza oraz używane podczas pracy narzędzia: dymkę nazywaną również podkurzaczem, ramkę oraz dłuto. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.