|

Przedszkolne spotkania z ciekawymi ludźmi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jolanta Matuszewska, autorka książek dla dzieci, zawitała do przedszkola w Wieszczyczynie 17 i 19 maja. Spotkanie okazało się doskonałą okazją, by dowiedzieć się, na czym polega pisanie książek oraz jak przebiega proces wydawniczy.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Pisarka w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom o przygodach Poli, Amelki i Emilki – bohaterek książki „Przyjaciółki z podwórka”.Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki „Przyjaciółki z podwórka i tajemniczy tunel”, chętnie też opowiadały, gdzie chciałyby przenieść się w zaczarowanych saneczkach.

Fot. Przedszkole w Wieszczyczynie

Z kolei kilka dni wcześniej, 12 maja w przedszkolu pojawił się pszczelarz z Rusocina – Mateusz Zyffert. Spotkanie z ciekawym człowiekiem pozwoliło dzieciom zdobyć wiedzę na temat życia pszczół oraz produkcji miodu. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały, jak wygląda praca pszczół, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią i jak spędzają zimę.

Dzieci obejrzały także strój pszczelarza oraz używane podczas pracy narzędzia: dymkę nazywaną również podkurzaczem, ramkę oraz dłuto. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu.