|

PAC rozrósł się o tysiące metrów kwadratowych

W minionym tygodniu oficjalnie otwarto nową część przedsiębiorstwa PAC w Śremie. Nowa inwestycja to nie tylko powierzchnia magazynowa, to także biura w wysokim standardzie. Tym samym PAC swoją powierzchnię zwiększył z 12 do 16 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja, która planowana była od dłuższego czasu podniosła standard pracy zatrudnionych w przedsiębiorstwie produkującym rolety.

– Wreszcie mamy wszystkie komponenty i materiały zmagazynowane w części produkcyjnej – mówi Tomasz Mosiński, dyrektor PAC Śrem. – Daje nam to możliwość większego reagowania, szybszej elastyczności czy tez ograniczenie kosztów takich, jakie niosła za sobą logistyka – dodaje. Dyrektor Polish Assembly Center w Śremie wymienia tutaj koszty związane choćby z wynajmowaniem hal magazynowych czy przewożenie komponentów do fabryki w Śremie. Dzięki wybudowaniu nowych powierzchni magazynowych, ten element został wyeliminowany i wszystko, jak nie większość potrzebnych do wytworzenia rolet elementów, PAC ma na miejscu w Śremie.

PAC w Śremie zatrudnia około 400 osób. Rocznie produkuje około 2 mln rolet. Jak zapewnił dyrektor Mosiński, w Śremie są jeszcze możliwości do rozwoju i powiększenia fabryki, a tym samym zwiększenia produkcji. Zatem niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości znów PAC będzie przeprowadzał znaczącą inwestycję.