Image

Budżet Obywatelski dla Czempinia wkrótce ruszy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Czempiń. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 60 tys. zł. Od 1 do 30 czerwca potrwa zgłaszanie projektów. Następnie w dniach 1-20 lipca będą one weryfikowane i opiniowane. Niespełna miesiąc później czempińskie władze opublikują listę projektów, które zostały zatwierdzone i które będą poddane pod głosowanie mieszkańców. W głosowaniu wziąć udział mogą tylko pełnoletnie osoby mieszkające na stałe w gminie Czempiń. Samo głosowanie ma potrwać przez cały wrzesień. Z kolei 10 października poznamy te projekty, które zyskały największą przychylność mieszkańców gminy Czempiń.

W ramach BO 2023 gmina będzie realizowała przedsięwzięcia w dwóch kategoriach: dużego i małego projektu. Na ten pierwszy przeznacza się 80 proc. całości kwoty w ramach BO gminy Czempiń.

W ramach poprzednich edycji czempińskiego BO zrealizowano modernizację  budynku klubowego na 100-lecie klubu Helios Czempiń oraz tor przeszkód CTiF dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Czempiń (edycja 2020), wybudowano automatyczny system nawadniania na boisku piłkarskim UKS „AS” Czempiń jak i wybudowano piaszczyste boisko wielofunkcyjne na obiektach UKS „AS” Czempiń. Natomiast w ramach ubiegłorocznej edycji środki przeznaczono na rozbudowę strażackiej remizy OSP Słonin i ogólną poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego w gminie Czempiń.

Na co środki zostaną przeznaczone w tym roku? O tym może zdecydować każdy pełnoletni czempinianin.