Image

Tydzień Bibliotek w Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dzieci z Zespołu Przedszkoli w Dolsku, w ramach zajęć edukacyjnych, odwiedziły Bibliotekę Publiczną MiG Dolsk (10 i 11 maja). Miłą niespodzianką dla przedszkolaków okazała się wystawa „Nasza Bajkowa Książka”, na której znalazły się książeczki stworzone przez dzieci, ich rodziców oraz wychowawców, stworzone w ramach projektu pod tym samym tytułem. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia jest nauczycielka – Joanna Grzelka. W projekcie udział wzięły dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, uczęszczające do Zespołu Przedszkoli w Dolsku.

Pomysł spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Radości nie kryły także dolskie bibliotekarki, dla których jest to miła niespodzianka z okazji Dnia Bibliotekarza.

Zadaniem małych autorów było wymyślenie historii i przygotowanie ilustracji, natomiast rodzice zapisywali treść opowiadania. Zaangażowanie twórców pozwoliło stworzyć niepowtarzalne opowieści, a tym samym wzbogacić przedszkolny księgozbiór w unikalną książkę.

Fot. Biblioteka Publiczna MiG Dolsk

Głównym celem projektu było promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, rozwijanie twórczej ekspresji językowej oraz plastycznej, a także ćwiczenie logicznego myślenia i koncentracji. Dla rodziców była to z kolei doskonała okazja, by angażować się we współpracę z przedszkolem i wspierać rozwój dziecka.

Wizyta w bibliotece to doskonała okazja, by poznać funkcjonowanie placówki, a także posłuchać baśni, którą przeczytała bibliotekarka – Magdalena Szymańska. Nie zabrakło również bajkowych zadań, podczas których przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością dziecięcej literatury.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki złożyły bibliotekarkom życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza oraz wręczyły własnoręcznie wykonane stokrotki.

Życzenia do dolskich bibliotekarek skierowała również burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dolsk – Romuald Nawrot oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury – Małgorzata Grupińska-Bis.

Od 12 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek, organizowane są zajęcia dla młodzieży „Harry Potter i biblioteka tajemnic”, czyli literacki escape room. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie przez poszczególne grupy.