Image

Siali. Przesadzali. Miło spędzili czas

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ogrodzie ŚOK spotkały się nie tylko osoby chętne do wspólnego zasiania łąki, ale także miłośnicy kwiatów. Wszyscy ci, którzy tego dnia przynieśli swoje rozsady, kwiaty lub po prostu chcieli zdobyć nieco wiedzy na temat pielęgnacji roślin, nie byli zawiedzenie. Dzięki specjalistom technikum architektury krajobrazu Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie mogli uzyskać kompleksowe informacje, jak pielęgnować swoje rośliny, jak je przesadzić i co zrobić, kiedy zaczyna dziać się z nimi coś niepokojącego.

Partnerem wydarzenia było Centrum Ogrodnicze Sójka, które zapewniło ziemię. Na miejscu można było dobrać właściwe podłoże dla swojej rośliny. Chętnych do podzielenia się odnóżkami nie brakowało. Były kaktusy, aloesy, skrzydłokwiaty, mięta, a także rośliny rabatowe.

Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia było wspólne sianie łąki kwietnej. O idei, zakładaniu i pielęgnacji takiej łąki opowiedział Daniel Niewiński, przedstawiciel firmy Saatbau, która była sponsorem wszystkich nasion. Zarówno dorośli, jak i dzieci mieli z tego wiele radości. Już dziś zapowiadają, że będą zaglądać do ogrodu, aby sprawdzać jak rośnie „ich” łąka.

Na każdego czekała kawa, herbata, placek drożdżowy oraz ognisko, gdzie można było upiec kiełbaską. Z kolei w strefie sportowej rozgrywano mecze w badmintonie.

Wszyscy wyszli z ogrodu ŚOK z jakąś nową rośliną i torebeczką nasion łąki kwietnej.