Image

Praca w ogrodzie – o czym należy pamiętać

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ma to wpływ na zjawisko coraz częstszego kupowania i dzierżawienia przez nas małych działek. Wielu z nas odkrywa przyjemność płynącą z pracy w ogrodzie, jest jednak kilka zasad, o których należy pamiętać.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Więcej tematów o ogrodzie znajdziesz na: https://budujemysami.pl/kategoria/ogrod/

Wybór odzieży

Planując pracę w ogrodzie, należy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na specjalistyczną odzież roboczą, która pomoże chronić naszą skórę narażoną podczas pracy ogrodowej na zranienia i podrażnienia.

Wśród elementów ubrania, które cieszą się największą popularnością, znajdują się ogrodniczki oraz spodnie robocze wykonane ze specjalistycznego materiału, który jest wytrzymały i wzmocniony w okolicach kolan. Bardzo często spodnie i ogrodniczki dedykowane do pracy w ogrodzie, posiadają liczne i duże kieszenie, które umożliwiają posiadanie ze sobą dużej ilości narzędzi potrzebnych do pracy. Dodatkowo pamiętać należy również o specjalistycznej bluzie. Najlepiej jeśli wykonana jest z przewiewnego materiału umożliwiającego oddychanie skóry.

Niezbędnym elementem ogrodowego ubioru są również rękawice ochronne, których zadaniem jest ochrona naszych dłoni przed silnie chemicznymi substancjami, których używamy podczas prac ogrodowych. Na rynku istnieje szeroki ich wybór, od rękawic jednorazowego użytku kończąc na wielorazowych.

Decydując się na pracę w ogrodzie, musimy pamiętać też o specjalistycznym obuwiu, którego zadaniem jest ochrona naszych stóp przed wilgocią oraz potencjalną kontuzją.

Narzędzia ochronne – co wybrać?

Nakolanniki wykonane z żelu lub pianki mają za zadanie pomóc w ochronie stawów, izolując również nasze kolana od zimnej ziemi. Wykonując prace ogrodowe, powinniśmy również pamiętać o osłonie na twarz. Jej zadaniem jest ochrona przed zabrudzeniami oraz elementami, które mogą w sposób przypadkowy trafić do naszych oczu. W okresie letnim pełni również fantastyczną ochronę przed latającymi insektami.

Na urazy najbardziej narażone są oczy, dlatego nie powinniśmy zapominać również o goglach i okularach ochronnych. To akcesorium sprawdza się najlepiej podczas prac związanych z obróbką trawy oraz drewna.

Narzędzia ogrodowe – o czym należy pamiętać

Kompletując nasz zestaw ogrodniczy, powinniśmy zacząć od zakupu sekatora. Posiadanie tego narzędzia pozwoli w łatwy i szybki sposób na pozbywanie się chwastów i niepożądanych roślin. Sekator daje również możliwość bezproblemowej obróbki różnych roślin np. krzaków oraz przycięcia zbyt dużej ilości gałęzi.

Na liście naszych zakupów nie powinno zabraknąć również motyki. Przyrząd ten pomaga w procesie spulchniania ziemi – na rynku występują w różnych wielkościach. Łopatka i łopata to kolejne z elementów akcesorium, które powinno się posiadać, planując pracę w ogrodzie. Łopatka pozwala na szybkie i bezproblemowe wykopanie małego otworu zaś ta druga, przyda się, gdy chcemy posadzić np. choinkę. Grabie (ostatni z niezbędnych elementów wyposażenia) pomogą w utrzymaniu porządku, który wykonujemy poprzez grabienie liści. Jest to również przyrząd, który może wspomóc proces spulchniania ziemi.

Ogrodnictwo to zajęcie, które zrzesza coraz większą liczbę zwolenników doceniających jego zalety. Może być idealną odskocznią od codzienności, jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotujemy.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]