|

Próbowali oszukać przeznaczenie

Śremscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Pierwszy z nich – 37-latek ze Śremu ukrywał się w Holandii, a skazany został za znęcanie się. Z kolei 32-letni mieszkaniec Poznania był poszukiwany jako podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy. Miał też zasądzone odbycie kar aresztu za szereg wykroczeń.

– 27 kwietnia śremscy kryminalni zatrzymali 37-latka poszukiwanego na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna nie zgłaszał się do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzielnicowy ustalił, że ukrywający się na terenie Holandii 37-letni śremianin przyjedzie do Śremu i tak też się stało. Teraz mężczyznę czeka kilka miesięcy w areszcie, bowiem skazany został przez sąd za znęcanie się – wyjaśnia podinsp. Ewa Kasińska.

Natomiast w czwartek, 28 kwietnia policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie zatrzymali do kontroli drogowej bmw. – Okazało się, że kierujący autem, 32-letni mieszkaniec Poznania, jest poszukiwany listem gończym jako podejrzany o przywłaszczenie pieniędzy, wobec którego sąd orzekł areszt tymczasowy. Ponadto z policyjnych systemów wynikało, że 32-latek jest też poszukiwany na podstawie aż kilku nakazów doprowadzenia, bowiem nie stawiał się do odbycia kar aresztu orzeczonych za szereg wykroczeń – wyjaśnia rzecznik.

Obaj zatrzymani trafili do aresztu.

oprac. DG