| |

Wielki Piątek. Droga Krzyżowa przeszła ulicami miasta

Pierwsi wierni zaczęli gromadzić się w okolicy kościoła NSJ w Śremie już około godziny 4.30. Kilka minut przed 5 nad ranem pielgrzymi w asyście policyjnych radiowozów wyruszyli w Drogę Krzyżową w kierunku Jeziora Grzymisławskiego. W uroczystym swoistym pochodzie wzięło udział kilkaset osób.

Droga Krzyżowa nad jeziorem to wieloletnia tradycja śremskiej parafii NSJ. Jednak duchowni nie zapominają także o tych, którym tak wczesna pora nie służy. Stąd również w bardziej przystępnej godzinie – o 15 – odbędzie się kolejna dziś Droga Krzyżowa. Tym razem jednak w kościele.

Także dziś, o godzinie 19 Liturgia Męki Pańskiej połączona z Adoracją Krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja przez całą noc. Jak informuje parafia, kościół górny w nocy otwarty będzie od strony Jezioran. W parafialnej kawiarni odbywają się zapisy osób chętnych do nocnej adoracji.

Z kolei w Wielką Sobotę w parafii NSJ święcenie potraw będzie miało miejsce od 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00 – co pół godziny w kościele oraz w Nochowie o godz. 10.00. Natomiast w godzinach wieczornych – od 20.45 Adoracja przy Grobie Pańskim, a Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00.