Wystartował V Tydzień Logistyki i Spedytora w ZSE

W dniach od 4 do 8 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbywa się piąta edycja Tygodnia Logistyka i Spedytora. W poniedziałkowy poranek odbyła się uroczysta inauguracja tegorocznej edycji. Na zaproszenie dyrekcji w murach szkoły pojawili się wieloletni partnerzy akcji, którzy wspierają kierunek i chętnie szkolą przyszłych logistyków i spedytorów. A okazuje się, że właśnie ten kierunek cieszy się największym zainteresowaniem wśród przyszłych uczniów ZSE.

Podczas spotkania podziękowano partnerom oraz patronom wydarzenia. Od lat ZSE może liczyć na wsparcie firmy Raben Transport oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Ponadto przyszłych logistyków i spedytorów szkolą: Dachser, AW Transport und Logistics Gmbh, Imex Logistics, Recykl Organizacja Odzysku, Rehau, Gawroński, Odlewnia Żeliwa „Śrem”,  HOMAG Polska, Everest Finanse, Śremski Sport, Runner’s Power, a także 6 batalion chemiczny Sił Powietrznych.

Tydzień Logistyki i Spedytora tworzą wykłady, prelekcje, warsztaty, zwiedzanie trucka, a także wycieczki zawodowe do firm (Dachser, Gawroński, Odlewnia Żeliwa „Śrem”, Recykl Organizacja Odzysku). Elementami Tygodnia Logistyka i Spedytora są również konkursy: Młody Logistyk w Transporcie, Młody Logistyk w Magazynie, Logistyczne Podchody. W poniedziałek młodzież otrzymała wyróżnienia.

Fot. D. Górna

Spotkanie zakończył bardzo ciekawy wykład Artura Olejniczaka z Wyższej Szkoły Logistyki, który w barwny i zarazem dosadny sposób opowiedział o łańcuchach dostaw, a także ważności transportu i logistyki w dobie pandemii. Uwrażliwił młodzież na cenę danych, które codziennie udostępniamy najróżniejszym korporacjom, a także wspomniał o innowacyjnych rozwiązaniach w logistyce, ale też i życiu każdego człowieka.

Zdaniem Artura Olejniczaka dziś na rynku brakuje ludzi do pracy, zwłaszcza kierowców. Zwrócił także uwagę na automatyzację i robotyzację wielu miejsc pracy. – Myślcie przyszłościowo – zachęcał A. Olejniczak.