Image

Sprawdzali swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zespół Szkół Technicznych wspólnie z KPP Śrem oraz PSP Śrem zorganizował w piątkowy poranek konkurs z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy i szeroko pojętego bezpieczeństwa. Do rywalizacji stanęło 12 szkół podstawowych.

Najlepszą szkołą, której uczniowie wykazali się najbardziej wszechstronną wiedzą teoretyczną i praktyczną została placówka z Krzyżanowa. W dalszej kolejności na podium uplasowały się szkoły z Książa Wielkopolskiego oraz Nochowa. Jednak wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie mogą czuć się zwycięzcami.

Jednak nie sama rywalizacja w tym była najważniejsza. – Nie chodzi o rywalizację, tylko o pojęcie wiedzy, która przyda Wam się w prawdziwym życiu – mówił podczas otwarcia konkursu mł. bryg. Tomasz Kierzek, komendant PSP Śrem. – To, czego dziś się tutaj dowiecie, możecie wykorzystać w życiu, dzięki czemu dacie możliwość drugiemu człowiekowi, który takiej pomocy potrzebuje, szansę na przeżycie – dodał.

Zanim młodzież przystąpiła do praktycznego zadania rozwiązali oni test z wiedzy teoretycznej. Następnie zostali poinstruowani przez ratowników medyczny, strażaków PSP i policjantów z uprawnieniami ratownika, o właściwych i odpowiednich zachowaniach podczas zdarzenia z osobą poszkodowaną. Następnie odbyła się inscenizacyjna scenka, podczas której młodzież musiała jak najlepiej zaprezentować się z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta śremski.