|

Gest serca Bartka Smektały

Bartosz Smektała aktualnie startuje w barwach Włókniarza Częstochowa, jest jednak wychowankiem leszczyńskiej Unii, nic więc dziwnego, że podczas niedzielnego memoriału czuł się jak na własnym podwórku.

Zawodnik Włókniarza przegrał tylko ostatni bieg, ustępując miejsca Januszowi Kołodziejowi, zawodnikowi Fogo Unii Leszno. 14 punktów wystarczyło jednak, aby Bartosz Smektała znalazł się na najwyższym stopniu podium. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Fogo Unii Leszno – Jason Doyle i Janusz Kołodziej, zdobywając odpowiednio 13 i 12 punktów.fot. K. Mejza/Bartosz Smektała to bardzo sympatyczny młody sportowiec. Ma liczne grono fanów wśród mieszkańców gminy Dolsk

Bartosz Smektała w memoriale Alfreda Smoczyka triumfował po raz pierwszy. Tuż po zejściu z podium młody żużlowiec powiedział, że nagrodę finansową za zwycięstwo przekaże Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa, która walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni, czyli SMA i aktualnie zbiera środki na najdroższy lek świata.

W sobotę i niedzielę (26 i 27.03.) w alejce przed stadionem im. Alfreda Smoczyka w Lesznie prowadzona była wielka zbiórka dla dwuletniej Zuzi. Zebrano 21 142 kg makulatury, 2 260 kg złomu oraz 340 kg aluminiowych puszek. Dochód ze zbiórki zasili konto Zuzi.

fot. K. Mejza

W pomoc dla Zuzi włączyli się także mieszkańcy gminy Dolsk. Podczas akcji zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku zebrano 1 160 kg makulatury, co dało 406 zł. Kwota zasili konto chorej dziewczynki.

Wcześniej zbiórkę makulatury dla chorej dwulatki zorganizowali strażacy z OSP Dolsk wraz z Beatą Nowicką. Podczas dwudniowej akcji zebrano ponad 500 kg makulatury.

Osoby, które chciałyby wspomóc Zuzię Sulecką w walce z chorobą, mogą wpłacać darowizny za pośrednictwem Fundacji Siepomaga – siepomaga.pl/zuzia