Image
  • Home
  • Aktualności
  • Nie żyje Bronisław Lachowicz. Były burmistrz Książa Wlkp. miał 86 lat

Nie żyje Bronisław Lachowicz. Były burmistrz Książa Wlkp. miał 86 lat

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bronisław Lachowicz zapisał się na kartach historii Książa Wielkopolskiego jako włodarz, który w 2007 roku z nadania ówczesnego premiera pełnił funkcję burmistrza Książa Wielkopolskiego. Jego przygoda z ksiąskim samorządem trwała raptem kilka miesięcy. Bronisław Lachowicz szefował ksiąskiej gminie do czasu wyborów uzupełniających w lipcu 2007 roku.

„Trwająca zaledwie kilka miesięcy 2007 roku samorządowa aktywność w Gminie Książ Wlkp. Bronisława Lachowicza, wystarczyła by dał się poznać jako człowiek niezwykle serdeczny, prawy, otwarty na potrzeby lokalnej wspólnoty, a przy tym obdarzony zmysłem organizacyjno-administracyjnym profesjonalista. Bezpiecznie, spokojnie i co najważniejsze skutecznie pomógł przejść ksiąskiemu samorządowi przez niełatwy czas, jaki nastąpił po marcowej rezygnacji z wykonywania funkcji przez ówczesnego Burmistrza Książa Wlkp., Leszka Dudziaka a wyborami zarządzonymi na lipiec 2007 roku”. – czytamy we wspomnieniu burmistrza na oficjalnie stornie gminy Książ Wielkopolski.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Bronisław Lachowicz urodził się 23 marca 1936 r. Był działaczem NSZZ „Solidarność”, za co był internowany. Za swoją samorządową, solidarnościową i społeczną działalność – już po dokonanej transformacji – Bronisław Lachowicz odznaczony został między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1991 r.) , Krzyżem Wolności i Solidarności, Medalem Edukacji Narodowej (1992 r.).

Bronisław Lachowicz był założycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Gmin Wielkopolski. Później działał w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Ostatnie pożegnanie byłego burmistrza Książa Wielkopolskiego odbędzie się 29 marca 2022 roku. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]