| |

Nie żyje Bronisław Lachowicz. Były burmistrz Książa Wlkp. miał 86 lat

Bronisław Lachowicz zapisał się na kartach historii Książa Wielkopolskiego jako włodarz, który w 2007 roku z nadania ówczesnego premiera pełnił funkcję burmistrza Książa Wielkopolskiego. Jego przygoda z ksiąskim samorządem trwała raptem kilka miesięcy. Bronisław Lachowicz szefował ksiąskiej gminie do czasu wyborów uzupełniających w lipcu 2007 roku.

„Trwająca zaledwie kilka miesięcy 2007 roku samorządowa aktywność w Gminie Książ Wlkp. Bronisława Lachowicza, wystarczyła by dał się poznać jako człowiek niezwykle serdeczny, prawy, otwarty na potrzeby lokalnej wspólnoty, a przy tym obdarzony zmysłem organizacyjno-administracyjnym profesjonalista. Bezpiecznie, spokojnie i co najważniejsze skutecznie pomógł przejść ksiąskiemu samorządowi przez niełatwy czas, jaki nastąpił po marcowej rezygnacji z wykonywania funkcji przez ówczesnego Burmistrza Książa Wlkp., Leszka Dudziaka a wyborami zarządzonymi na lipiec 2007 roku”. – czytamy we wspomnieniu burmistrza na oficjalnie stornie gminy Książ Wielkopolski.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Bronisław Lachowicz urodził się 23 marca 1936 r. Był działaczem NSZZ „Solidarność”, za co był internowany. Za swoją samorządową, solidarnościową i społeczną działalność – już po dokonanej transformacji – Bronisław Lachowicz odznaczony został między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1991 r.) , Krzyżem Wolności i Solidarności, Medalem Edukacji Narodowej (1992 r.).

Bronisław Lachowicz był założycielem i przewodniczącym Stowarzyszenia Gmin Wielkopolski. Później działał w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Ostatnie pożegnanie byłego burmistrza Książa Wielkopolskiego odbędzie się 29 marca 2022 roku. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w kościele pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.