|

Do Książa zawita cytobus

Ksiąski magistrat zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. – Zbliżający się Dzień Kobiet to świetna okazja, aby mieszkanki naszej gminy poświęciły czas sobie i swojemu zdrowiu – zachęca burmistrz.

Dlatego też, nieprzypadkowo na ten dzień – wtorek, 8 marca – została zaplanowana wizyta cytobusa w Książu Wlkp. Bezpłatne badania cytologiczne dostępne będą dla pań urodzonych w latach 1962-1996. Będą one realizowane przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. w Poznaniu.Organizatorzy akcji przypominają, że rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących wśród chorób nowotworowych. Jego wczesne wykrycie pozwala na złagodzenie skutków i mniej inwazyjne leczenie. W związku z tym zachęcają wszystkie kobiety z gminy Książ do skorzystania z badania.

Cytobus będzie dostępny przy Ośrodku Zdrowia BELLUS (ul. Wiosny Ludów 24, 63-130 Książ Wlkp.) w godzinach 10.00-16.00.

Aby skorzystać z badania należy wcześniej zarezerwować termin badania telefonicznie pod numerem 61 855 75 28 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, podając swój numer telefonu na adres mammobus@open.poznan.pl.

Ważne jest jednak to, by dostosować termin badania do cyklu. Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej dwa dni po zakończeniu miesiączki i najpóźniej cztery dni przed rozpoczęciem kolejnego krwawienia miesięcznego, najlepiej w pierwszej połowie cyklu. Cytologia nie powinna być wykonywana przed czwartym dniem cyklu.

Do Książa zawita cytobus
materiał organizatora