|

60 tys. zł dla szkoły w Manieczkach

“Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem przyświecającym idei jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości
fot. MEiN

Szkoła już wie, na co zostaną przeznaczone środki. Pieniądze zostaną spożytkowane na zakupy, z których później będą korzystali uczniowie manieczkowskiej podstawówki. Kupione za nie będą sprzęty RTV, kamery, sprzęt do nagrywania filmów, a także drukarka 3D oraz urządzenie pracowni technicznej z prawdziwego zdarzenia.W ten sposób szkołą będzie mogła odpowiednio i przede wszystkim właściwie reagować na potrzeby współczesnych dzieci, które mają coraz mniej wspólnego z potrzebami dzieci sprzed 20 czy 30 lat. Rozwój technologiczny sprawia, że już od najmłodszych lat dzieci obeznane są więcej z Internetem, a mniej z techniką. Szkoła chce trochę odwrócić tę tendencję, a przynajmniej pokazać dzieciom, że nie tylko Internet i komórka się liczą, ale praktyczne umiejętności również.

Celem „Laboratoriów Przyszłości” jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM, czyli: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka.