|

Pandemia nie odpuszcza. Nadal można się szczepić w Bazarze

Raport ministerstwa zdrowia z czwartku, 20 stycznia nie pozostawia złudzeń. Koronawirus nie odpuszcza. Tego dnia MZ poinformowało o 32 835 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. W ciągu minionej doby zmarło 315 osób. W sumie ofiar Covid jest już ponad 103 tys.

W powiecie śremskim od dłuższego czasu sytuacja jest stabilna. Nie ma lawinowego wzrostu zachorowań. Czwartkowy raport informuje o 12 nowych przypadkach zakażenia i jednej ofierze śmiertelnej. Obecnie na kwarantannie przebywa 349 osób.Trwają szczepienia w Bazarze

Jednym ze sposobów walki z pandemią są powszechne szczepienia, które nadal są dostępne w sali Bazar. Do Powszechnego Punktu Szczepień w Śremie można wejść bez wcześniejszego zapisywania. Szczepienia przeciwko Covid prowadzone są w każdy piątek w godz. 13.00 – 18.00. Ze szczepień mogą korzystać również dzieci od 5 roku życia.

Równolegle, w tym samym miejscu, prowadzone są szczepienia przeciw grypie. Szczepienia realizuje Szpital Podolany – szczepienia@szpitalpodolany.pl

Przy okazji przypominamy, że można zgłosić chęć mobilnego szczepienia w domu pacjenta. Taką usługę można zamówić pod nr tel. 664-536-305 (poniedziałek- piątek od 9.00 – 17.00). Istnieje także możliwość skorzystania z transportu pacjenta do punktu szczepień – tel. 61 28 28 337 (poniedziałek- piątek od godz. 7.00 – 15.00).

Transport dotyczy osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami lub mającym trudności z dostępem do punktu szczepień.