Trzech pijanych kierowców w zaledwie 30 minut
Policjanci ze śremskiej drogówki, prowadząc rutynowe działania „Trzeźwy poranek”, przecierali oczy ze zdumienia. W ciągu zaledwie pół godziny, na jednym skrzyżowaniu w Śremie, zatrzymano aż trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ulicy Gostyńskiej z obwodnicą Śremu. To właśnie tam funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości osób dojeżdżających rano do pracy.
Sponsorem głównym działu NA SYGNALE jest KT-24:
Seria zatrzymań rozpoczęła się o godzinie 7:00. Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł 49-letni mieszkaniec gminy Śrem, kierujący Renault. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z polskim prawem, wynik powyżej 0,5 promila jest traktowany jako przestępstwo.
Reklama
Zaledwie dziesięć minut później, o 7:10, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę. Tym razem był to 41-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, który prowadził Volkswagena. W jego przypadku wynik był niemal identyczny – ponad pół promila alkoholu.
Reklama
Kumulacja nastąpiła o godzinie 7:30. Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 46-letni śremianin jadący Fordem. Mężczyzna znajdował się w stanie „po użyciu” alkoholu (wynik między 0,2 a 0,5 promila), co w myśl przepisów jest wykroczeniem.
Wszyscy trzej mężczyźni natychmiast pożegnali się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Ich samochody zostały przekazane osobom wskazanym, a oni sami staną przed sądem.




