Krzysztof Tomaszewski wyróżniony na gali „Doborowo się składa” w Poznaniu
Podczas gali „Doborowo się składa” wyróżnienie w kategorii „Niepokonani w kreatywności” otrzymał asp. szt. Krzysztof Tomaszewski, na co dzień zajmujący się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie.
Uroczystość odbyła się 12 stycznia 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Została zorganizowana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, nadinsp. Tomasza Olczyka, jako forma podziękowania dla funkcjonariuszy szczególnie zaangażowanych w promowanie Policji. W wydarzeniu uczestniczyli także policjanci z Śremu wraz z komendantem mł. insp. Monika Szymczak.
Asp. szt. Krzysztof Tomaszewski od lat realizuje działania profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczył m.in. w akcjach „Nielat” oraz „Prędkość zabija – kierowco zwolnij”. W Śremie znany jest również z postaci „Sierżanta Pyrka”, obecnej podczas spotkań edukacyjnych, co doprowadziło do powstania piosenki „Przyjaciel Pyrek”.
Laureat ma na swoim koncie także zwycięstwo w powiatowym plebiscycie „Super Glina”, wysokie miejsce w edycji wojewódzkiej oraz wyróżnienie Kryształową Gwiazdą za uratowanie życia mieszkańca Śremu.
Reklama
W gali wziął udział również rzecznik prasowy KPP w Śremie, mł. asp. Dawid Kostrzewa, nominowany w kategorii „Policjant roku w PR” i współprowadzący wydarzenie. Organizacyjnie przedsięwzięcie wsparł Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Wielkopolskiego.
Odkryj więcej z TZŚ – Tydzień Ziemi Śremskiej
Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wpisy na swój adres e-mail.


