||

Uwaga, hulajnoga! 9-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Potrącenie na hulajnodze
Do potrącenia 9-latka doszło na ul. Chłapowskiego w Śremie / fot. M. Czubak

Dziewięcioletni chłopczyk, będący pod opieką ojca, wpadł hulajnogą na przejście dla pieszych i został uderzony przez samochód osobowy. Dziecko nie miało kasku.

Do zdarzenia doszło dzisiejszego dnia tj. 22 maja, około godziny 17.30 na ul. Chłapowskiego w Śremie. Tam na oznakowanym przejściu dla pieszych, w pobliżu Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, przez samochód osobowy marki mercedes został potrącony 9-letni chłopiec.

Reklama web duza

Dziecko poruszało się na hulajnodze. Było pod opieką dorosłego. W pewnym momencie chłopiec zjechał z chodnika na ulicę. W prawdzie jezdnię pokonywał przez oznakowane przejście dla pieszych, niemniej nie przeprowadzał hulajnogi, a przejeżdżał przez „zebrę”.

1200x628.psd
Reklama VW Berdychowski

Na szczęście dla chłopca, prędkość z jaką poruszał się samochód osobowy nie była wielka. Skończyło się jedynie na strachu i drobnych urazach. Przynajmniej tak stan zdrowia ocenili ratownicy medyczni z karetki pogotowia, którzy zostali zadysponowani na miejsce zdarzenia. Aż strach pomyśleć, co by się wydarzyło, gdyby auto poruszało się szybciej. Tym bardziej że chłopczyk nie miał podstawowego narzędzia chroniącego głowę – czyli kasku.

Wprawdzie kask nie jest wymaganym elementem wyposażenia dla tego typu urządzeń, niemniej lepiej się w niego zaopatrzyć i chronić głowę, jedną z najbardziej narażonych na obrażenia część ciała.

Sprawa potrącenia dziecka na hulajnodze najprawdopodobniej zakończy się w sądzie rodzinnym, do którego policjanci będą kierowali wniosek o ukaranie młodego chłopaka.

Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *