|

Groźny upadek na motocyklu. Do kobiety wezwano helikopter LPR

Wypadek na crossie czmoń
Na miejscu wypadku lądował helikopter LPR. Poszkodowana jednak do szpitala trafiła karetką pogotowia / fot. OSP Czmoń

Około godziny 16:30 w okolicy miejscowości Czmoniec doszło do wypadku motocyklowego. Kobieta prowadząca motocykl typu cross upadła, doznając obrażeń ciała.

Ze względu na trudnodostępny teren oraz podejrzenie urazu kręgosłupa, na miejsce zdarzenia skierowano liczne służby ratunkowe, z terenu powiatów śremskiego oraz poznańskiego.

Reklama web duza

Do zdarzenia zadysponowano jednostkę JRG Śrem (zastęp został wycofany w trakcie dojazdu), Ochotnicze Straże Pożarne z Czmonia i Radzewa, a także naziemny zespół ratownictwa medycznego ze szpitala w Śremie. Ze względu na ryzyko uszkodzenia kręgosłupa, zdecydowano się również powiadomić Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec z poznańskiej bazy na Ławicy dotarł na miejsce, jednak po dokładnym badaniu lekarz LPR uznał, że stan kobiety nie wymaga pilnego transportu drogą powietrzną. Decyzję podjęto na podstawie wywiadu z poszkodowaną oraz stabilnych parametrów życiowych.

E69cc50f 5273 4eef A8c5 4668aad71c6d
Reklama VW Berdychowski

Mimo początkowych obaw, pacjentkę bezpiecznie przewieziono karetką pogotowia do szpitala w Puszczykowie.

Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *