Koszmar 14-latka. Samochód osobowy zmiótł go z drogi [FILM]
Ostatniego dnia kwietnia, rankiem, około godziny 7.30 na drodze wojewódzkiej nr 436, na wysokości miejscowości Olsza doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku drogowego.
W zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy oraz motocykl. Jednośladem poruszał się 14-letni chłopak. I to właśnie on bardzo poważnie ucierpiał na skutek zderzenia pojazdów. Na miejsce natychmiast zjechały się wszystkie służby ratownicze oraz porządkowe.
Pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście udzieliła osoba postronna, kobieta która najechała na wypadek. Następnie 14-latka przejęli strażacy, którzy wraz z załogą karetki pogotowia zajmowali się chłopakiem do czasu przylotu helikoptera LPR.
Reklama
Druga osoba, kierowca audi, który zderzył się z motocyklem, nie wymagał pomocy medycznej. Był pod wpływem zdarzenia, ale nie uskarżał się na żadne dolegliwości bólowe. Niemniej i tak zbadali go ratownicy z załogi karetki pogotowia.
Reklama
14-latek w poważnym stanie zdrowia, z urazem czaszkowo-mózgowym i innymi obrażeniami powypadkowymi został helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrany do jednego z poznańskich szpitali.
Znane są również wstępne ustalenia przyczyn wypadku. Z ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 14-latek wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu audi, który poruszał się drogą od strony Pyszącej w kierunku Chrząstowa. Oba pojazdy zderzyły się na skrzyżowaniu.
Siła zderzenia była wielka. Samochód zatrzymał się kilkanaście metrów za skrzyżowaniem, a motocykl, którym poruszał się nastolatek znalazł się w pobliskim polu.

















Jeden komentarz