Rekordowa edycja konkursu „Żywe powstanie. Historia, która nas łączy”
Tegoroczna edycja konkursu „Żywe powstanie. Historia, która nas łączy”, zorganizowana przez Instytut Poznański, odbyła się 14 grudnia 2024 roku i przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Aż 313 uczniów z 55 szkół złożyło 236 prac.
Reklama
Konkurs, który ma na celu popularyzację historii Powstania Wielkopolskiego, po raz kolejny okazał się atrakcyjną formą edukacji i inspiracją dla młodych ludzi. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: plastycznej (dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych) oraz artystyczno-literackiej (dla starszych klas podstawowych i szkół ponadpodstawowych, zarówno indywidualnie, jak i grupowo).
Wśród laureatów znaleźli się Ewa Leońska i Mikołaj Chudziński z klasy III Szkoły Podstawowej im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Iłówcu, którzy pracowali pod opieką Elżbiety Węglewskiej.
Podczas uroczystej gali finałowej wystąpiła Dominika Dobrosielska, zwyciężczyni ubiegłorocznego programu „Szansa na sukces” i debiutantka festiwalu w Opolu.
Tegoroczna edycja konkursu potwierdziła, że historia Powstania Wielkopolskiego nadal potrafi inspirować i łączyć młode pokolenia.