|

Śremscy ratownicy z WOPR trenowali w Bałtyku

Pamiątkowe zdjęcie Dźwirzyno 2024
Pamiątkowe zdjęcie Dźwirzyno 2024

W dniach od 27 lipca do 3 sierpnia 2024 roku w Dźwirzynie odbywało się szkolenie pływacko-ratownicze, podczas którego uczestnicy ćwiczyli pływanie w Morzu Bałtyckim w każdych warunkach pogodowych oraz nurkowanie na głębokość do 6 metrów.

Codziennie również szlifowali elementy ratownictwa wodnego na falach Bałtyku oraz pierwszą pomoc.

Trening pod okiem instruktorów
Trening pod okiem instruktorów

Warunki momentami były bardzo trudne, sztormowe. Jesteśmy jedynymi w Polsce, którzy regularnie ćwiczą na Bałtyku. Daje to gwarancję wszechstronnego wyszkolenia naszych młodych ratowników

– mówi Roman Bartkowiak, instruktor, ratownik i wielokrotny rekordzista pływackich maratonów po Warcie.

Sztorm, o którym Bartkowiak mówił dochodził do 6 stopni w skali Beauforta.

Zmęczeni ale zadowoleni
Zmęczeni ale zadowoleni

Oprócz pana Romana kadrę szkoleniową stanowili Krzysztof Gabrysiak – prezes WOPR Śrem i Kacper Gabrysiak – instruktor.

2b53fb0e 7fa1 4c78 b3b3 5df688e52106
Obserwuj nas w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *