Dawna Strażnica Psp
Obiekt w końcu może trafić do gminy / fot. M. Czubak

Los dawnej strażnicy PSP już jest przesądzony

Co o tym sądzisz?
+1
6
+1
2
+1
0
+1
2
+1
5
+1
1
+1
3

Dawna strażnica PSP Śrem przy Placu Straży Pożarnej w starej części miasta nie będzie już straszyła i świeciła pustkami. Wojewoda przystała na propozycję gminy Śrem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Odkąd strażacy ze starej części miasta przenieśli się na ul. Grunwaldzką, gmina zabiegała o przejęcie nieruchomości, obiektu po straży pożarnej. Przygotowano koncepcję, wg której obiekt byłby zaadaptowany na cele mieszkaniowe i usługi. Szeroko omawiano ten temat m.in. na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Rozmowy jednak utknęły, bo jak tłumaczył ówczesny burmistrz Lewandowski, od gminy w zamian za nieruchomość chciano udziały w ŚTBS. Na to jednak nie było zgody ze strony ratusza.

Władza w kraju się zmieniła i temat rozmów powrócił. W rozmowach tych uczestniczył Wiesław Małaszniak z ŚTBS, który nie ukrywał radości z ich przebiegu, bo wreszcie w sprawie nastąpił przełom.

– Otrzymaliśmy pismo od pana wojewody, że istnieje możliwość przekazania tego gruntu bezpośrednio do śremskiego TBS-u lub do gminy. My musimy przygotować wycenę tego gruntu i złożyć wniosek o przekazanie go aportem do nas.

– mówi Wiesław Małaszniak.

Wojewoda zaznaczył jednak, że nieruchomość może być przekazana gminnej spółce lub gminie, ale tylko z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Zatem nie będzie możliwości wykorzystania części przestrzeni — jak to pierwotnie było planowane — na cele handlowe i usługowe.

Zostaw komentarz