Img 0374
Cała grupa Ksiąskiej Specjalnej Poczty Rowerowej (fot. Centrum Kultury Książ Wielkopolski)
  • Home
  • Aktualności
  • Specjalna Poczta Rowerowa z Książa Wlkp. pamięci Abp. Baraniaka

Specjalna Poczta Rowerowa z Książa Wlkp. pamięci Abp. Baraniaka

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątkowy poranek 14 czerwca ok. godz. 7.00 spod budynku Poczty Polskiej w Książu Wielkopolskim, wyruszyła ksiąska „Ksiąska Specjalna Poczta Rowerowa” w ramach obchodów roku Ks. Abp. Antoniego Baraniaka. 

“Specjalna Ksiąska Poczta Rowerowa” wyruszyła dziś rano do Marszałek, spod budynku Poczty Polskiej w Książu Wlkp. Przetransportuje kartki oraz listy, które były wcześniej przesyłane w ramach tego wydarzenia. Akcja zorganizowana jest w ramach 120. rocznicy urodzin abpa Antoniego Baraniaka. Trasa ma długość ok. 120 km i prowadzi do Poczty Polskiej w Grabowie koło Marszałek, miejsca gdzie przebywał na internowaniu abp Antoni Baraniak, po powrocie z więzienia na ul. Rakowieckiej i był inwigilowany przez bezpiekę przez 10 miesięcy w latach 1955-1956.

Przed wyjazdem wszystkich uczestników pobłogosławił ks. proboszcz Artur Kosior z rodzinnej parafii Abp. Baraniaka – pw. św. Marcina biskupa w Mchach, który również bierze udział w wyprawie na południe Wielkopolski. Była obecna na zbiórce też dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. Mariola Kaźmierczak. Powrót zaplanowano na dzień jutrzejszy. 

„Wszystkim Rowerowym Listonoszom życzymy bezpiecznej i szerokiej drogi”

– napisało na Facebooku Centrum Kultury Książ Wielkopolski.

Kartki i listy można było dostarczyć do 12 czerwca do Urzędu Pocztowego w Książu Wlkp. To wspólna akcja Centrum Kultury, Poczty Polskiej oraz Gminy Książ Wlkp. w roku „Ksiąskich Patronów 2024”. 

(fot. Centrum Kultury Książ Wielkopolski/Marek Kmieciak – Facebook)

Zostaw komentarz