Nadanie Sztandaru Szkole Bodzyniewo (14)
Szkoła w Bodzyniewie ma wreszcie upragniony i długo wyczekiwany sztandar / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Czekali na to długie lata. Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie wreszcie ze sztandarem

Czekali na to długie lata. Szkoła Podstawowa w Bodzyniewie wreszcie ze sztandarem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mają wspaniałego patrona, ale nie mieli własnego sztandaru. Do czasu. Ten czas właśnie nadszedł i szkoła w Bodzyniewie wreszcie może pochwalić się nie tylko wspaniałą historią, ale również sztandarem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Uroczystości związane z nadaniem szkole sztandaru miały miejsce w czwartek, 13 czerwca. To data od dziś będzie ważnym dniem w historii szkoły. Szkoła nosząca od 2005 roku im. Dezyderego Chłapowskiego przez ten cały czas nie miała własnego sztandaru.

– To jeden z najważniejszych dni dla historii szkoły. Nadanie sztandaru to wielka przyjemność i spory obowiązek.

– mówi Małgorzata Kardasz, dyrektor szkoły w Bodzyniewie.

Dla dyrektor to szczególne znaczenie, bo na kartach historii placówki zapisze się, że to pod jej przewodnictwem szkole nadano sztandar. To bowiem ostatnie miesiące urzędującej dyrektor, która przychodzi na emeryturę.

Jak sama jednak przyznaje, do sukcesu przyczyniło się wiele osób, stowarzyszeń oraz instytucji.

– Sztandar jest dzięki uczniom, nauczycielom, rodzicom. Dzięki pomocy gminy Śrem i gminy Dolsk. Dzięki radzie rodziców, która w tym roku działała bardzo prężnie. W szkole organizowaliśmy przedstawienia dla rodziców, a rada rodziców w ten sposób sprzedając cegiełki, organizując licytacje, sprzedając słodkości uzbierać te pieniążki. Bardzo mocno pomogły KGW z Mórki i Mełpina. Kobiety piekły wypieki, które sprzedawane były przed kościołem parafialnym w Mórce, stad mogę powiedzieć, ze ksiądz proboszcz stanął na wysokości zadania i nawet nie liczył, ile tych pączków było. Nie mogę także pominąć sołtysów, którzy wpadli na to, by w gospodarstwach pozbierać złom.

– wyjaśnia dyrektor szkoły.

Z okazji tego wyjątkowego dnia w szkole odbyła się uroczystość, na której podziękowano wszystkim zaangażowanym w nadanie sztandaru placówce, pogratulowano też samej dyrekcji, która w imieniu wszystkich nauczycieli oraz uczniów przyjmowała te gratulacje.

Zwieńczeniem wydarzenia był występ artystyczny oraz muzyczny w wykonaniu podopiecznych Szkoły Podstawowej w Bodzyniewie.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]