Dw436 Zderzenie Z Rowerzystą (5)
Pamiątkowa fotografia z przekazania sprzętu hydraulicznego dla OSP Małachowo / fot. M. Czubak

OSP Małachowo doposażona w sprzęt hydrauliczny

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Teraz mogą już bez większych przeszkód ubiegać się o wejście do KSRG.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W czwartkowe popołudnie w strażackiej remizie OSP Małachowo wielkie święto. Do jednostki trafił sprzęt hydrauliczny, który zasili wyposażenie jednostki. Hydraulika nie jest nowa, ale jeszcze z powodzeniem może być wykorzystywana przez ochotników do niesienia pomocy osobom potrzebującym.

– Staramy się tak działać, aby sprzęt, który najpierw jest użytkowany w jednostkach PSP, był następnie przekazywany do jednostek OSP, gdzie jest jeszcze sprawny i może być wykorzystywany i nieść pomoc ludziom.

– st. bryg. Adam Topolski, komendant PSP w Śremie.

Dla ochotników z Małachowa nawet używany sprzęt hydrauliczny to prezent, o jakim nie mogli wcześniej marzyć. Nowy taki zestaw to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli taki nieużywany był na stanie PSP, to dlaczego nie skorzystać z takiego podarunku?– O ten sprzęt tak naprawdę zabiegaliśmy już u poprzedniego komendanta. Sprzęt ten dla nas jest niezbędny, żeby wejść w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ten sprzęt naprawdę nam pomoże w wypadkach, bo jesteśmy dosyć dobrze wyposażeni, a brakowało nam tylko tego sprzętu.

– Andrzej Łukaszyk, naczelnik OSP Małachowo.

Sprawę skomentował również bryg. w st. spoczynku, Tomasz Kierzek, który zapoczątkował procedurę włączenia jednostki OSP Małachowo do KSRG. W mediach społecznościowych pogratulował ochotnikom i dziękował obecnemu kierownictwu PSP Śrem, za kontynuowanie jego dzieła.

Zostaw komentarz