Img 9487
Szczęśliwi uczniowie przed budynkiem Liceum (fot. Krzysztof Grzesiak)
 • Home
 • Aktualności
 • „Złota Szóstka” Grzesiaka – uczniowie LO laureatami Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim!

„Złota Szóstka” Grzesiaka – uczniowie LO laureatami Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę 29 marca odbył się finał XV edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”, organizowanego przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. 24 kwietnia ogłoszono wyniki i sześcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Józefa Wybickiego zostało laureatami, zajmując miejsca na podium.

Finał polegał na napisaniu testu w formie on-line. Na stronie internetowej ODN w Poznaniu znajdowały się linki do testów konkursowych, które były aktywne w godzinach 13:00 – 14:00. Uczniowie o godz. 13.00 przystąpili do rozwiązywania testu on-line składającego się z zadań zamkniętych i otwartych. Warto nadmienić, że laureatami konkursu zostają uczestnicy, którzy uzyskają min. 90% z testu. Taki komunikat dla koordynatorów, czyli opiekunów uczniów, mieścił się na stronie:„Przypominam, że Państwa zadaniem będzie stworzenie uczniom odpowiednich warunków do samodzielnego wypełnienia testu i przesłania odpowiedzi przed upływem wyznaczonego czasu (14:00). Proszę także zwrócić uwagę na odpowiedni link w zależności od typu szkoły. Zadaniami szkolnego koordynatora są:

– zapewnienie miejsca przy komputerze z dostępem do Internetu
– skopiowanie linku do testu i przekazanie go uczestnikom
– nadzór nad samodzielną pracą uczniów (Uczniowie z tej samej szkoły mające takie same odpowiedzi na dłuższe zadania otwarte mogą zostać zdyskwalifikowani)
– przypilnowanie by uczniowie podpisali test i przesłali go przed upływem limitu czasu”

Szczegółowe wyniki uczniów śremskiego Ogólniaka, które pojawiły się 24 kwietnia, prezentują się następująco: 

Laureaci I miejsca z maksymalną liczbą punktów:

 • Gabriela Jankowska z klasy czwartej, 
 • Natalia Skrzypczak z klasy drugiej,
 • Wiktor Jankowiak z klasy drugiej. 

Laureat drugiego miejsca

 • Patryk Ławniczak z klasy czwartej.

Laureaci trzeciego miejsca: 

 • Julia Krzyżyńska z klasy drugiej,
 • Dawid Sękowski z klasy drugiej.

„Oni to zrobili. Po raz drugi. Powstanie Wielkopolskie. Wspaniałe wieści otrzymaliśmy z poznańskiego ODN, organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918 -1919. Wydawało się to niemożliwe. A jednak! Szóstka naszych licealistów powtórzyła ubiegłoroczny triumf w finale konkursu. W indywidualnych kategoriach wszyscy wskoczyli na podium. […] Gratulacje. Jesteście wielcy!”

– skomentował wynik Krzysztof Grzesiak

Gala podsumowująca dla laureatów i szkolnych koordynatorów planowana jest w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Gnieźnie w dniu 14 czerwca 2023 r.

Celami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…” są: popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Konkurs jest podzielony na 2 etapy:

 • etap szkolny 
 • etap finałowy

Ponadto na koniec zawsze odbywa się gala podsumowująca. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

1 Comments Text
 • W tym konkursie kilka śremskich szkół odnosi sukcesy.
  My – Zespół Szkół Politechnicznych – mamy w tym roku 5 laureatów, w tym jeden z maksymalną liczba punktów 104/104. Zapraszamy do zapoznania się na https://www.facebook.com/zspsrem lub kontaktu ze szkołą.
  Takie sukcesy mamy co roku i jako szkoła, której patronują Powstańcy Wielkopolscy jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy na sukces pracują przygotowując się do konkursu

 • Zostaw komentarz