Miernik Emf Wp

Jaka jest przeciętna dawka promieniowania, którą organizm może przyjąć?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Promieniowanie elektromagnetyczne jest emitowane przez większość urządzeń, z których każdy z nas korzysta na co dzień. Mowa tutaj chociażby o komputerach, smartfonach, tabletach czy telewizorach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli dawka promieniowania jest zbyt duża, może to nieść za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne. W poniższym artykule wyjaśniamy, jaka jest przeciętna dawka promieniowania, którą organizm może przyjąć. Zapraszamy do wnikliwej lektury.

Pole elektromagnetyczne – co to takiego?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Polem elektromagnetycznym określa się energię, którą emitują różnego rodzaju urządzenia elektryczne. Emisja pola następuje zawsze, gdy urządzenia są uruchomione bądź gdy prąd płynie przez przewody elektryczne. Na pole elektromagnetyczne składa się pole elektryczne oraz pole magnetyczne.

Trzeba też mieć na uwadze fakt, że zjawiska elektromagnetyczne są w pełni naturalne, ponieważ za emisję pola elektromagnetycznego odpowiada także Słońce i Ziemia. Należy też nadmienić, że pole elektromagnetyczne powstaje również podczas wyładowań atmosferycznych podczas burzy oraz w kosmosie. Ogromny rozwój cywilizacyjny, jaki nastąpił w ciągu ostatnich 200 lat, spowodował, że w tym momencie każdy z nas ma do swojej dyspozycji niezwykle szeroką gamę urządzeń elektrycznych. Sprzęty, które są przez nas eksploatowane, wytwarzają tzw. sztuczne pole elektromagnetyczne. Okazuje się, że sztuczne pole elektromagnetyczne po raz pierwszy pojawiło się pod koniec XIX wieku. 

Przeciętna dawka promieniowania, którą organizm może przyjąć – dokładne dane 

Tak jak wskazaliśmy powyżej, pole elektromagnetyczne jest zjawiskiem powszechnym, z którym mamy do czynienia praktycznie codziennie. Jego źródłem jest Słońce, ziemia, ale również szereg urządzeń codziennego użytku. Jakie są bezpieczne dawki promieniowania, które można przyjąć? 

Najlepiej posłużyć się przykładami. Mianowicie: badanie tomografem wiąże się z przyjęciem dawki wynoszącej od 20 do 200 mikrosiwertów, z kolei każdego dnia statystyczny Polak przyjmuje dawkę wynoszącą około 7 mikrosiwertów pochodzącą ze źródeł naturalnych. 

Jaka jest śmiertelna dawka promieniowania elektromagnetycznego? Za taką można uznać poddanie się promieniowaniu, które przekroczyłoby wartość 1 siwerta. W takim przypadku wystąpiłaby choroba popromienna o bardzo negatywnych skutkach. Tak wysoka dawka najpewniej doprowadziłaby do śmierci. 

Aby mieć pewność, że promieniowanie elektromagnetyczne nie wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia, warto zaopatrzyć się w miernik pola elektromagnetycznegoTakie urządzenie jest dostępne na przykład w popularnym sklepie https://www.milerd.pl

miernik_promieniowania_elektromagnetycznego.jpg

Długotrwałe przebywanie w miejscu działania pola elektromagnetycznego – skutki 

Jeśli przez dłuższy czas przebywamy w miejscu, gdzie stężenie pola elektromagnetycznego jest stosunkowo wysokie, może to nieść za sobą konsekwencje takie jak:

  • trudności z utrzymaniem koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • zawroty głowy i nudności,
  • pogorszenie przemiany wolnych rodników,
  • pobudzenie tkanek mięśniowych bądź nerwowych, 
  • wzrost temperatury tkanek. 

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]