||

Placówka, której patronuje Kopernik. O Szkole Podstawowej numer 1 słów kilka

430896971 1573373943503384 2869598374521109490 N
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie. Fot: Sebastian Witasiak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po przerwie powracamy do cyklu, który przybliża placówki edukacyjne w naszym regionie. Tym razem bierzemy pod lupę Szkołę Podstawową numer 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie.


Berdychowski Wv

Szkoła Podstawowa numer 1 funkcjonuje w naszym mieście już od 1957 roku. Od samego początku jej patronem jest Mikołaj Kopernik. Placówka mieści się przy ulicy Jana Kochanowskiego 2.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Infrastruktura przyszkolna

Infrastruktura przyszkolna przy Szkole Podstawowej numer 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie jest zróżnicowana. Oprócz tradycyjnego boiska, znajduje tam się m.in. boisko wielofunkcyjne (na którym można zagrać przykładowo w piłkę nożną albo piłkę ręczną), plac zabaw, bieżnię do skoku w dal, czy też miasteczko rowerowe, dzięki któremu uczniowie mogą przygotowywać się przykładowo do zdobycia karty rowerowej. Innym atutem tej placówki jest również posiadanie stołówki.

Zajęcia dodatkowe oferowane przez szkołę

Szkoła proponuje różnego rodzaju koła zainteresowań oraz zajęcia sportowe dla swoich uczniów. Placówka organizuje zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, psychoedukacyjne i logopedyczne. W szkole aktywnie działa Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski. W szkole funkcjonuje klasa piłkarsko-siatkarska oraz klasa o profilu artystycznym.  Prowadzone są zajęcia sportowe dla dzieci w ramach programu ,,Szkolny Klub Sportowy”. Szkoła uczestniczy w różnych akcjach, projektach i programach: ,,Program dla szkół”, ,,Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020″, ,,Uwolnić Skowronka”, ,,Zwierzęta Zimą” w ramach współpracy z Kołem Łowieckim Ostoja, ,,Góra Grosza”, ,,Talenciaki”, ,,Ile waży św. Mikołaj” – Ogólnopolska Akcja Charytatywna, wspieramy akcję Ruchu MAITRI – ,,Adopcja serca” oraz kampanię ,,SMART – to znaczy mądrze”. Placówka realizuje zajęciach w ramach programu ,,Laboratoria Przyszłości” z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu. W Szkole Podstawowej numer 1 dzieci mają lekcje języka angielskiego i języka niemieckiego.

Zostaw komentarz