Sremskisport Wiz 2

Śremski Sport zaprezentował planowane inwestycje

Co o tym sądzisz?
+1
2
+1
0
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Spółka Śremski Sport stale rozwija się wprowadzając do swojej oferty nowe sporty oraz wprowadzając nową infrastrukturę. W środę 28 lutego odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której spółka zaprezentowała nowe plany zagospodarowania przestrzeni należącej do niej przy ulicy Staszica. Jakie plany na najbliższy czas ma Śremski Sport?


Berdychowski Kwiecien2 2024

W środę 28 lutego w obiekcie Śremskiego Sportu odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostały przedstawione plany inwestycyjne tej spółki. W konferencji oprócz przedstawicieli mediów wzięli udział burmistrz Śremu Adam Lewandowski, prezes Śremskiego Sportu Daniel Cicharski oraz radny Krzysztof Lewandowski. Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia burmistrza, który podkreślił, że Śremski Sport oprócz obiektu przy ulicy Staszica ma pod opieką również m.in. stadion miejski i plażę nad jeziorem Grzymisławskim.

Burmistrz przypomniał, że w obrębie plaży miejskiej zostaną zrealizowane dwa projekty wyłonione w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Dodatkowo przy stadionie miejskim powstanie nowe, pełnowymiarowe boisko z trawiastą nawierzchnią. Adam Lewandowski przypomniał również o realizowanych budowach sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej w Pyszącej i Szkole Podstawowej numer 4 w Śremie. Planowo zostaną oddane do użytku w maju tego roku. Dodatkowo w okresie ferii wyremontowana została sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej numer 5 w Śremie. Następnie głos zabrali Daniel Cicharski i Krzysztof Lewandowski, którzy podkreślili, że kondycja spółki jest dobra oraz przedstawili plan inwestycji na najbliższy czas.

Co zostanie zrealizowane?

Powstanie nowy budynek, który będzie znajdował się przy obecnej siedzibie Śremskiego Sportu. W jego skład wejdą:

  • Na ponad 300 m2 powierzchni powstanie profesjonalna sala sportowa przeznaczona do sportów walki, która zostanie wyposażona w specjalistyczną podłogę do taekwondo, niezbędny sprzęt treningowy oraz ring podłogowy,
  • W kompleksie powstanie nowoczesna przestronna siłownia wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt treningowy, dostosowany do różnych poziomów zaawansowania. Wszystko to połączone z nowoczesnymi technologiami monitorowania postępów, co umożliwia efektywny trening i osiąganie indywidualnych celów fitness,
  • W kompleksie zaplanowano również nowoczesny kort do squasha,
  • Budynek zostanie wyposażony w węzeł sanitarny, a do powierzchni treningowych zostaną przypisane szatnie.

Dodatkowo na zewnątrz powstanie boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią polipropylenową oraz kort tenisowy z nawierzchnią akrylową, pawilon „biurowo-magazynowy”, oraz cały teren za obiektem zostanie właściwie zagospodarowany. W późniejszym etapie planowane jest także powstanie kortu do padla. Zgodnie z projektami w tym jeszcze roku oddane zostanie oświetlenie na parkingu sąsiadującym z obiektem sportowym, który jest własnością Gminy. W kolejnym etapie parking zostanie wybrukowany oraz zostanie zaprojektowana na nim elementy zielonej infrastruktury.

Kiedy zostaną zrealizowane inwestycje oraz jaki będzie ich koszt?

Szacowana wartość inwestycji wyniesie 12 000 000 zł. Spółka Śremski Sport będzie wnioskować o środki zewnętrzne na wsparcie rozbudowy obiektu sportowego między innymi do programu Sportowa Polska. Planowo inwestycje zostaną zrealizowane do 2027 roku.

Zostaw komentarz