||

Tydzień Baterii w Książu Wlkp.

Ksiąz Wlkp Tydzień Baterii
Eko-akcja w Książu Wlkp. / fot. UM Książ Wlkp.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek 23 lutego zakończyła się ekologiczna akcja, zatytułowana „Oddaj zużyte baterie – odbierz hiacynta”.


Berdychowski Wv

W tym czasie ksiąski samorząd zmobilizował mieszkańców do odpowiedzialnego postępowania z zużytymi bateriami, kładąc szczególny nacisk na ich segregację i prawidłową utylizację.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Od 16 lutego do piątku 23 lutego trwał wyjątkowy tydzień w roku, poświęcony bateriom. Podczas tego tygodnia skupiono się na zużytych bateriach, klasyfikowanych jako odpady niebezpieczne, które nie mogą trafić do standardowych pojemników na odpady komunalne. Dlatego też w różnych lokalizacjach gminy zostały ustawione specjalne pojemniki, służące do bezpiecznego gromadzenia zużytych baterii, które następnie przekazywane są do odpowiednich procesów utylizacji.

Urząd Miejski w Książu Wlkp. również aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie. W magistracie znajdowało się specjalne pudełko, w którym można było bezpiecznie pozbyć się zużytych baterii.

Z ekologią na Ty! Młodzież z Dolska posadziła kolejne drzewa

Nie jest to jednak jednorazowa inicjatywa. Całoroczne zachęty do oddawania zużytych baterii są wspierane przez samorząd, a w szczególności podczas Tygodnia Baterii.

Ksiąski samorząd kontynuuje ubiegłoroczną praktykę, organizując eko-akcję, w ramach której każda osoba, która wrzuciła co najmniej 10 zużytych baterii do specjalnie oznaczonego pojemnika w pokoju numer 13 magistratu, otrzyma w zamian wiosenny hiacynt.

– Ta ekologiczna inicjatywa ma na celu zachęcenie Państwa, aby nie tylko w tym czasie, ale i przez pozostałe 12 miesięcy, przekazywać baterie do wyznaczonych punktów. Pamiętajmy, że są to odpady niebezpieczne, a poprawne ich segregowanie sprawia, że chronimy nasze środowisko i dbamy o zdrowe otoczenie.

– mówią przedstawiciele ksiąskiego samorządu.

Zostaw komentarz