Dzien Kota W Dolskui 12
  • Home
  • Dolsk
  • Dzień Kota w przedszkolu w Wieszczyczynie i Dolsku

Dzień Kota w przedszkolu w Wieszczyczynie i Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedszkolaki z Dolska i Wieszczyczyna świętowały Dzień Kota


Berdychowski Kwiecien2 2024

Są puszyste, miękkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Szare, bure, czarne, rude, trikolorki i szylkretki. Mogą być rasowe lub nierasowe, udomowione, a także bezdomne. Mają też swoje święto – Dzień Kota, przypadający 17 lutego. Święto zostało stworzone głównie po to, by podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do pomocy zwierzętom, zwłaszcza wolno bytującym i bezdomnym, które często miały dom, ale go utraciły i nie potrafią odnaleźć się w nowej da nich rzeczywistości.

Dzień Kota w WieszczyczyniePrzedszkolaki z Wieszczyczyna obchodziły Dzień kota w piątek, 16 lutego. Na głowach dzieci pojawiły się opaski z motywem kota. Nie zabrakło także zabaw sprawnościowych, zgadywanek oraz rozmów na temat kotów ze znanych bajek. Dopełnieniem dnia były zajęcia plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonały koty z rolek po papierze toaletowym.

„Kocie zabawy” w przedszkolu w Dolsku

Nieco wcześniej, bo 8 lutego Dzień Kota obchodziły przedszkolaki z Dolska. Tego dnia dzieci zamieniły się w sympatyczne kotki, czego potwierdzeniem były piękne, długie wąsy, opaski z kocimi uszami oraz kocie ogony. Nie zabrakło także „kocich zabaw”, m,in. Picia mleka czy karmienia kotka, tematycznych zagadek, zajęć muzyczno-ruchowych oraz kocich piosenek.
Była to również okazja, aby utrwalić zasady opieki nad zwierzętami, zwłaszcza kotami.

Zostaw komentarz