Spotkanie ,,Mój Kórnik, moje pasje'' w śremskiej bibliotece/ fot. W. Kaptur
Tym razem podróżowanie odbyło się poprzez sztukę/ fot. W. Kaptur

Malownicza podróż po Kórniku w śremskiej bibliotece

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W śremskiej bibliotece pojawiły się malownicze krajobrazy miasta Kórnik i nie tylko… Spotkanie pod hasłem: ,,Mój Kórnik, moje pasje” przyciągnęło pasjonatów podróży i sztuki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Sobotnie spotkanie (24 lutego) w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyło się o godz. 16:00. Na sali audiowizualnej zebrała się grupa pasjonatów i miłośników Kórnika. Wydarzenie otworzyła dyrektor biblioteki, Anna Laska – Szmyt życząc publiczności miłego odbioru.

Spotkanie było malowniczą podróżą po Kórniku, którą zainicjowało Koło PTTK Odlewni Żeliwa ,,Śrem” S.A. współpracując z różnymi osobami i biblioteką. Prelekcji zainteresowanym udzielił Marek Kaczmarek, wieloletni przewodnik turystyczny i wielki pasjonat. Podróż była niezwykła, gdyż odbyła się wśród obrazów autorstwa Iwony Przybylskiej – Kórniczanki z krwi i kości. Główną techniką, którą posługuje się artystka jest m.in. olej, akryl, akwarela czy pastele olejne.

Dsc 9372
Wystawa prac autorstwa Iwony Przybylskiej/ fot. W. Kaptur

Obrazy o różnych wymiarach przeniosły publiczność w ciekawe miejsca, m.in. prowent pejzaż zimowy, Plac Niepodległości, brzozy w Arboretum, promenada jesienią, ul. Zamkowa, ul. Poznańska, ul. Średzka czy Bank Spółdzielczy. Ponadto można było zobaczyć także martwą naturę i pejzaż zimowy (Podlasie), a na samym końcu pojawił się śremski akcent, czyli Plac 20 Października z widokiem na Matkę Boską z Dzieciątkiem. Podczas spotkania wspomniano również ważne osobistości związane z Kórnikiem takie jak Wisława Szymborska czy hrabia Władysław Zamoyski. Warto zaznaczyć, że rok 2024 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Rokiem Władysława Zamoyskiego. Natomiast poprzedni rok 2023 należał do matki hrabiego, Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej oraz Wisławy Szymborskiej.

Dsc 9429
Koło PTTK Odlewni Żeliwa ,,Śrem” S.A. składa podziękowania za pomoc w zorganizowaniu spotkania oraz za liczne przybycie/ fot. W. Kaptur

Po prelekcji przyszedł czas na podziękowania osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spotkania. Następnie goście udali się na mały poczęstunek i rozmowy przy stoliku. Zapowiedziano także spotkania o podobnym charakterze.

Zostaw komentarz