Pojazdy Wojskowe
Od 12 lutego w ramach odbywających się ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 z udziałem polskich żołnierzy będą miały miejsce przejazdy kolumn wojskowych / fot. GDDKiA
  • Home
  • Aktualności
  • Wojskowe ćwiczenia na polskich drogach – apel o ostrożność i ochronę danych

Wojskowe ćwiczenia na polskich drogach – apel o ostrożność i ochronę danych

Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od 12 lutego 2024 roku, na terenie całego kraju, rozpoczął się ruch kolumn pojazdów wojskowych związany z przeprowadzanymi cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami o kryptonimie STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Celem ćwiczeń, trwających od połowy lutego do końca maja, jest przetrenowanie przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacja działań transgranicznych oraz współpraca z państwami gospodarzami. W celu minimalizacji utrudnień w ruchu, kolumny pojazdów będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową oraz poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały wcześniej skoordynowane z właściwymi władzami lokalnymi.

Spotykając na drodze kolumnę wojskowych pojazdów, pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Skupmy się na prowadzeniu auta, a nie na dodatkowych czynnościach, jak robienie zdjęć czy nagrywanie filmów. Wysłuchajmy apeli Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych czy danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności naszego kraju.

– apeluje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Seria ćwiczeń STEADFAST DEFENDER-24, ma wyłącznie charakter defensywny i nie są one skierowane przeciwko konkretnym państwom. Polska pełni istotną rolę jako jedno z państw-gospodarzy, co stanowi ważny element współpracy sojuszniczej na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa regionu.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]