||||

Koncert Noworoczny siódmy raz zgromadził pełną salę SP im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Image00010
(fot. Wiktor Chicheł)
Co o tym sądzisz?
+1
1
+1
0
+1
4
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek 25 stycznia o godz. 18.00 w Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim odbył się Koncert Noworoczny po raz 7. Występowali nauczyciele, uczniowie, a nawet rodzice.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Tym razem miał charakter wspomnieniowy. Widzowie mogli przypomnieć sobie poprzednie edycje. Co jakiś czas pojawiały się multimedialne relacje z każdego z siedmiu koncertów. Hasłem wieczoru było: „Wspomnienia są jak gwiazdy. Nie zawsze możemy je zobaczyć, ale wiemy, że są tam zawsze”. Koncert poprowadzili Iwona Jarosz-Czaja i Maciej Franciszkiewicz. Wszystko zaczęło się 19 grudnia 2015 roku, kiedy to z inicjatywy pani dyrektor szkoły Małgorzaty Stefaniak odbyła się I edycja Koncertu Świątecznego. Reżyserem była wtedy pani Barbara Radwańska – ówczesna polonistka. W świąteczny nastrój wprowadziła nas inscenizacja na podstawie utworu Charlesa Dickensa pt. „Opowieść wigilijna”.

Tegoroczny koncert rozpoczęła pani dyrektor wydając komendę: „Poloneza zacząć czas!”. Tym sposobem wywołała uczniów, którzy zatańczyli ten tradycyjny polski taniec. Podczas „Koncertu Noworocznego” w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wielkopolskim swoje talenty pokazują także nauczyciele. Usłyszeliśmy „Kolędę Maryi” w wykonaniu nauczycielki Aldony Dworczyńskiej. Amelia Łukowczyk z klasy 6b zaprezentowała nietypowe wykonanie austriackiej kolędy z 1816 roku „Cicha noc” – w trzech językach: angielskim, niemieckim oraz polskim. Dopełnieniem wspomnień koncertu z 2020 roku był występ na scenie pani dyrektor Małgorzaty Stefaniak wraz z panem Wiesławem Jakubowskim. Na final wystąpiła niezastąpiona dla szkoły absolwentka, Antonina Mikulska, która jak w piosence Zbigniewa Wodeckiego – lubi wracać tam – do alma mater. Dzień wcześniej przyjechała do Książa, rano odbyła jedną próbę, a wieczorem udźwignęła wspaniały utwór „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”.

Na koniec swoje przesłanie wygłosili: Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak oraz członek Zarządu Powiatu Śremskiego Janusz Taciak.

Poszczególne klasy zaprezentowały się w specjalnie przygotowanych na koncert występach: klasa 2a – piosenka pt. „Witajcie w naszej bajce”, klasa 2b – układ taneczny ze wstążkami, klasa 3a – polonez, klasa 3b – orkiestra krasnoludków dyrygowana przez Śnieżkę , klasa 4a – taniec „Skrzydła aniołów”, klasa 4b – występ smerfnej rodziny z Papą Smerfem na czele, klasa 5b – taniec, klasa 6a – układ do piosenki „Santa tell me”, klasa 6b – taniec mam z synami i tatusiów z córkami, klasy 7b i 4b – świąteczny show, klasa 8a – taniec śnieżynek. 

W przygotowanie tego wielkiego przedsięwzięcia włączyli się nauczyciele i uczniowie. Nad wszystkim czuwała nauczycielka języka polskiego Wioleta Rylska. O przepiękną scenografię zadbały: Jolanta Barłożek, Daria Domagała i Bernadeta Garbarczyk. To był wyjątkowy wieczór, który udowodnił, że „wspomnienia są jak gwiazdy”.

Dowiedzieliśmy się od pani reżyser Wiolety Rylskiej, że pomysły na scenariusz pojawiają się od przełomu września i października. Natomiast właściwe przygotowania rozpoczynają się po 11 listopada. W całym przedsięwzięciu brało aż ok. 150 osób.

Zostaw komentarz