|||

Szkoła w Czempiniu doczeka się nowej sali gimnastycznej. Umowa już została podpisana

Sala Sportowa Czempiń Wizualizacja
Tak na wizualizacji prezentuje się nowa sala sportowa w Czempiniu / źródło: Program Olimpia
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Projekt obejmuje kompleksową budowę hali sportowej, w tym jej część sportową, zaplecze socjalno-szatniowe, łącznik i niezbędną infrastrukturę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Sala sportowa, o wymiarach 13 m x 24 m, zostanie zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Czempiniu. Połączenie z nim łącznikiem ułatwi płynną komunikację bez konieczności opuszczania terenu szkolnego. Obiekt zostanie wyposażony w boiska do różnych dyscyplin sportowych, takie jak halowa piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka i minihokej, a nawierzchnia boiska będzie wykonana z poliuretanu.

Zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni około 100 m2 zostanie podzielone na oddzielne strefy dla chłopców i dziewcząt. Hala będzie także wyposażona w instalację wentylacji i klimatyzacji, co zapewni komfort użytkownikom. Planowane prace obejmują także montaż paneli fotowoltaicznych na dachu istniejącego budynku szkoły oraz instalację centralnego ogrzewania i monitoringu.Sala Sportowa Czempiń Podpisanie Umowy
Do podpisania umowy z wykonawcą doszło 23 stycznia / fot. UM Czempiń

Całkowita wartość inwestycji to ponad 2,8 miliona złotych, z dofinansowaniem w wysokości ponad 1,8 miliona złotych. Projekt otrzymał wsparcie finansowe z budżetu państwa, specjalnie przeznaczonego na budowę obiektów sportowych, w ramach Programu Olimpia.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec roku 2024.

Zostaw komentarz