|||

Ponad 6 mln za rozbudowę śremskich szkół

Brakująca Fotka Zst Rozbudowa Szkoły
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
4
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zarząd powiatu śremskiego pozytywnie rozstrzygnął przetarg na rozbudowę Zespołu Szkół Specjalnych oraz Zespołu Szkół Technicznych w Śremie wraz z doposażeniem.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Władze powiatu śremskiego na to zadanie miały zapisane w budżecie równe 8 mln zł brutto, ale po otwarciu ofert było wiadomo, że będzie można rozbudowę szkół przeprowadzić taniej.


Dominik Sworowski
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Do przetargu stanęło siedem przedsiębiorstw, z czego tylko jedno nie mieściło się w progu cenowym.Po analizie dokumentów ofertowych wyłoniono wykonawcę. To lokalne przedsiębiorstwo Mal-Bud z Bodzyniewa. Kryterium w tym przypadku była cena (60 proc.) i dobrowolny czas wydłużenia gwarancji i rękojmi na roboty budowlane wraz z wydłużeniem okresu pozostawienia zabezpieczenia (40 proc.). Śremska firma otrzymała komplet punktów i tym samym, w przypadku podpisania umowy, za modernizacje szkół i ich rozbudowę zainkasuje 6 147 540,00 zł brutto.

Jedna z ofert była odrzucona już na samym początku. To najdroższa z ofert złożona przez warszawską spółkę Tronus Polska. Jak wyjaśnił Zenon Jahns, starosta śremski, powodem odrzucenia oferty był brak wadium – w ten sposób przedsiębiorstwo nie spełnił warunków wynikających z ogłoszenia.

Dawny budynek TP S.A. w Śremie przekształci się w bloki?

Przedmiotem inwestycji  jest rozbudowa, przebudowa i nadbudowa dwóch budynków szkolnych w sposób umożliwiający wydzielenie dodatkowych pomieszczeń lekcyjnych oraz pomieszczeń pomocniczych. Zakres prac obejmuje: roboty przygotowawcze obejmujące przygotowanie terenu pod budowę, roboty rozbiórkowe, roboty budowlane związane ze stanem surowym budynku, obejmujące wykonanie fundamentów żelbetowych, budowę ścian zewnętrznych z pustaków ceramicznych, wykonanie stropów międzykondygnacyjnych z płyt SMART i SPK, stropodachu na stropie prefabrykowanym z płyt SMART i SPK, z warstwami spadkowymi wykonanymi ze styropianu i wełny mineralnej oraz pokryciem papą termozgrzewalną, wykonanie schodów i windy. W ramach prac realizowane będą również roboty wykończeniowe, roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne, a także zakup, dostawa i montaż doposażenia budynków.

Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Zostaw komentarz