||

263 kontrole a ile nieprawidłowości? Gmina Śrem ujawnia liczby

Dron Smogowy
fot. Straż Miejska w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
10
+1
12
+1
1
+1
0
+1
1
+1
2
+1
2

Straż Miejska w Śremie aktywnie przeprowadza kontrole na terenie gminy Śrem w zakresie termicznego przekształcania odpadów poza spalarnią lub współspalarnią. W minionym roku takich kontroli było ponad 260, a ile naruszeń przepisów?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Priorytetem działań jest zapewnienie przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej oraz eliminacja nieprawidłowości związanych z wykorzystywaniem odpadów jako opału do spalania w piecach.

W ciągu roku przeprowadzono łącznie 263 kontrole na różnych nieruchomościach. Wyniki tych działań ukazują rzeczywistość związaną z termicznym przekształcaniem odpadów.W trakcie inspekcji strażnicy zarejestrowali 14 przypadków spalania odpadów w piecach, co jest praktyką niebezpieczną dla środowiska i zdrowia publicznego.

Dodatkowo, odnotowano 14 przypadków, w których nie przestrzegano zapisów uchwały antysmogowej. Uchwała ta ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, co ma istotne znaczenie dla poprawy jakości powietrza i zapobiegania problemom zdrowotnym.

Kontrole Spalania
Dane przygotowane przez UM w Śremie / źródło: UM Śrem

Straż Miejska w Śremie angażuje się w edukację społeczności lokalnej dotyczącą prawidłowego postępowania z odpadami oraz przestrzegania zasad antysmogowych. Współpraca z mieszkańcami jest kluczowa dla skutecznej ochrony środowiska oraz zapewnienia zdrowego i bezpiecznego otoczenia dla wszystkich. Działania kontroli i edukacji są integralną częścią strategii miejscowych władz w kierunku zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Zostaw komentarz