|||

Świąteczne klimaty w Brodnicy

Brodnica Kiermasz Świąteczny (5)
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W ostatnią niedzielę mieszkańcy Brodnicy mieli okazję doświadczyć niezwykłej atmosfery kiermaszu świątecznym, zorganizowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki” oraz sołectwo Brodnica. Wydarzenie to nie tylko rozpieszczało podniebienia smakołykami, lecz także zachwycało oryginalnymi ozdobami i urokiem tradycji.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Prawdziwym rarytasem tego kiermaszu były przysmaki przygotowane przez utalentowane panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa Brodnica i Grabianowo. Na straganach można było znaleźć najrozmaitsze wypieki, takie jak ciasta, ciasteczka czy pierniki, które kusiły aromatem i wyjątkowym smakiem. Dodatkowo, dla miłośników dań na ciepło, druhowie z OSP Brodnica serwowali coś na ciepło. Zresztą nie tylko oni. Nie zabrakło także smażonych kiełbasek, które stanowiły doskonałą przekąskę i dodatkowo podgrzewały atmosferę.

Zaproszenie na kiermasz świąteczny w Brodnicy

Oprócz kulinarnych atrakcji, kiermasz oferował także bogactwo świątecznych ozdób wykonanych z drewna, filcu i szydełka. Wśród stoisk można było podziwiać piękne lampiony, misternie wykonane stroiki i wianki, które wprowadzały w świąteczny nastrój. Dla najmłodszych uczestników przygotowano małą zagrodę ze zwierzętami, a chętni mieli szansę wziąć udział w rozgrzewających zabawach przy dźwiękach muzyki.Wyjątkowym gościem kiermaszu był także św. Mikołaj, który nie tylko rozdawał prezenty, ale także zachęcał do wspólnych zdjęć i uczestnictwa w ubieraniu choinki. Jego obecność sprawiła, że kiermasz stał się jeszcze bardziej magicznym miejscem, gdzie tradycja spotykała się ze współczesnością.

Kiermasz Świąteczny w Brodnicy okazał się nie tylko doskonałą okazją do zakupów świątecznych prezentów, ale również miejscem, gdzie mieszkańcy mogli cieszyć się smakiem tradycyjnych potraw, podziwiać piękne ozdoby i wspólnie bawić się w magicznej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników, stanowiąc jednocześnie wyjątkową część kalendarza świątecznych wydarzeń w Brodnicy. A za rok? Za rok z pewnością w Brodnicy odbędzie się VII Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz